Wycieczka do Ogrodzieńca

W dniu 13 czerwca 2023 roku uczniowie klas – I, II, III  wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Ogrodzieńca. Odbyli fascynującą podróż po terenach Podzamcza  i ruinach Zamku Ogrodzieniec zbudowanego z inicjatywy Króla Kazimierza Wielkiego.

Wędrując ulicami Ogrodzieńca udaliśmy się na pobliską Górę Birów, gdzie wznosi się zrekonstruowany niedawno Gród Królewski. Wewnątrz grodu znajduje się chata, wyposażona w drewniane sprzęty wzorowane na te z okresu istnienia pierwotnego grodu. Opuszczając chatę udaliśmy się do pomieszczenia, w którym zaprezentowana jest scena z życia wojów ubranych w stroje z czasów średniowiecza.

Następnie zwiedziliśmy Park Miniatur. Przepiękne makiety zamków i warowni odtworzone zostały zgodnie z prawdą historyczną. Uczniowie mogli zobaczyć Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25 rozciągający się od Krakowa, aż po Częstochowę. Po wędrówce udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji „Pod Lilijką”. Po posiłku i krótkim odpoczynku ponownie wróciliśmy do Parku Rozrywki Ogrodzieniec. Wielką frajdą był zjazd torem saneczkowym.

Następnie w Parku Doświadczeń Fizycznych pod okiem przewodnika uczniowie mogli wykorzystać do nauki na świeżym powietrzu 35 urządzeń prezentujących podstawowe prawa fizyki. Można było poczuć się jak pilot podczas manewrów powietrznych w Symulatorze Lotów, zagrać na ogromnych Dzwonach Rurowych i Kamiennych Cymbałach, a także zobaczyć niezwykłą paletę barw w Kalejdoskopie Gigancie.

Kolejnym miejscem, w którym dzieci bawiły się do woli był plac zabaw. Najlepsza zabawa była oczywiście w dmuchanym zamku, ale dużym zainteresowaniem cieszył się również autodrom, tor linowy i karuzele.

Na koniec wiele emocji dostarczył „Dom Legend i Strachów”. Uczniowie stanęli oko w oko z potężnym czarnym psem, poznali sylwetkę białej damy, zostali otoczeni przez nietoperze i przekonali się osobiście jak straszne są postacie przedstawiające wydarzenia, które według wielu tajemniczych opowieści – wydarzyły się naprawdę.

Na koniec wycieczki był czas na zakup pamiątek  i przekąsek. Dobra pogoda i świetne humory towarzyszyły wszystkim przez cały dzień. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Przyrowa o godzinie 19.00.

CZE