Najnowsze aktualności

Zakończenie roku szkolnego 201/2018

Uroczyste zakończenie roku szkonlego 2017/2018 odbędzie się dnia 22.06.2018r.:

- godz. 8.20 - msza święta w kosiele p.w. Św. Doroty w Przyrowie

- godz. 9.15 - wręczęnie dyplomów i nagród w hali sportowej

- godz. 10.00 - spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych, wręczenie świadectw

- godz. 10.30 - odwóz wszystkich uczniów i dzieci z przedszkola

XV GMINNE DYKTANDO

Powiększ zdjęcie

W ramach projektu realizowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie pt. „Niepodległa” 11 czerwca 2018 r. odbyło się XV Gminne Dyktando, którego celem jest propagowanie kultury języka polskiego, szerzenie wśród dorosłych i młodzieży nawyków pracy nad poprawnością pisowni.

Rządowy program „Dobry Start” – 300 dla ucznia

11 czerwca br. zainaugurowano akcję informacyjną rządowego programu „Dobry Start”. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wystosowały wspólny list do dyrektorów szkół, w którym zwróciły się z prośbą o aktywne włączenie się do działań informacyjnych dotyczących programu „Dobry Start”, tak aby informacja na temat możliwości uzyskania świadczenia trafiła do wszystkich rodziców i opiekunów uczących się dzieci.

KRYSTIAN PIERWSZY, PATRYK DRUGI CHŁOPCY ZDEKLASOWALI RYWALI !

Powiększ zdjęcie

Krystian Stanuchiewicz i Patryk Wiśniewski z kl. II Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Przyrowie 6 czerwca brali udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce   w Mysłowicach.

Krystian Stanuchiewicz laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii

Powiększ zdjęcie

W tym roku szkolnym Krystian Stanuchiewicz awansował do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Było to dużym osiągnięciem, gdyż w finale znalazło się jedynie 77 uczniów z całego województwa. Uczeń spisał się znakomicie i uzyskał tytuł laureata, zdobywając 57 punktów na 60 możliwych.

GMINNY KONKURS JÓZEF PIŁSUDSKI

Powiększ zdjęcie

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę  15 maja 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przyrowie odbył się finał  Gminnego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim „JÓZEF PIŁSUDSKI  DUSZĄ NIEPODLEGŁOŚĆI” oraz rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego „JÓZEF PIŁSUDSKI NA KASZTANCE”.