Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Częstochowskiego

W czwartek 29 lutego w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Częstochowskiego, była to już 15 edycja tych zawodów. W rozgrywkach brały udział dwa czołowe zespoły ze szkół z powiatu częstochowskiego: Witkowice oraz Mstów, natomiast gospodarzy reprezentowały dwie drużyny Przyrów "Różowe" składające sie głównie z uczennic klasy V orzaz Przyrów "Pomarańczowe".

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, nasze dziewczyny z drużyny "Pomarańczowe" zagrały bardzo dobrze – przegrały tylko jeden mecz co zapewniło im II miejsce. "Różowe" również znalazły się na podium – zajęły III miejsce.

Jak co roku dziewczęta rywalizowały również indywidualnie "Królową Strzelców" została Chranońska Weronika z Witkowic, rzuciła 13 bramek, natomiast "Najleprzą Bramkarką" została Singh Antonina
z Mstowa.

Warto podkreślić, ze rozgrywki zorganizowane były przez Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przyrowie pod patronatem starosty częstochowskiego Krzysztofa Smeli. Koronacji zwycięzców dokonali Pani Magdalena Zbrojkiewicz-Kostan – wicedyrektor szkoły oraz Dariusz Grabowski dyrektor GCKiB w Przyrowie.

Skład "Pomarańczowych": Wilczyńska Julia, Rządkowska Nikola, Nowak Amelia, Turska Tatiana, Nowskowska Maja, Turska Blanka, Rutkowska Izabela, Kasperska Maja.

Skład "Różowych": Zyzik Anna, Wojtak Alicja, Lipka Milena, Matysiak Lena, Fresel Emilia, Dymczyk Malwina, Paczyńska Magdalena, Kozik Izabela.

Gratulacje dla obu drużyn!!!

Wyniki:

1. Przyrów "Różowe"  :   Mstów                                            3  :  3

2. Witkowice   :   Przyrów "Pomarańczowe"                          3  :  4

3. Mstów   :   Przyrów "Pomarańczowe"                               1  :  4

4. Przyrów "Różowe"   :   Witkowice                                     1  :  6

5. Witkowice   :   Mstów                                                      10  : 1

6. Przyrów "Różowe"   :   Przyrów "Pomarańczowe"            3 :   4

Klasyfikacja końcowa: