"Zaelektryzowani" w naszej szkole, czyli fizyczno-chemiczne eksperymenty

10 stycznia  w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. ” Poczuj chemię do fizyki” prowadzona przez grupę Zaelektryzowani. Prowadzący zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób. Chemia i fizyka to nie tylko reguły książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może przydać się nam w życiu codziennym. Uczniowie klas I-III mieli okazje zobaczyć poduszkowiec, który uniósł  się w powietrze. W programie znalazły się zabawy z gazami (zabawy z helem i ciekłym azotem,  wybuchowe spalanie wodoru), jazda rowerem przeciwskrętnym. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca. Ważne by, zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy próbie wykonywania doświadczeń – można je wykonywać jedynie pod nadzorem osób dorosłych!

STY