XXIII Bieg "Pro Memoria"

W piątek 2 czerwca 2023 roku na boisku piłkarskim przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przyrowie odbył się XXII Powiatowy Bieg „Pro Memoria”.

Przy słonecznej czerwcowej pogodzie na starcie stanęło prawie 150 zawodników i zawodniczek z 8 szkół podstawowych z powiatu częstochowskiego. Zawodnicy rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych odrębnie dla chłopców i dziewcząt, na dystansach od 200 do 1500 metrów. Dzięki wsparciu finansowemu sponsorów Biegu (Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Urząd Gminy w Przyrowie, Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury i PHU Magdalena, Oliwia, Dominik Czyż) zawodnicy, którzy osiągnęli miejsca od 1 do 6 w klasyfikacji indywidualnej otrzymali medale, dyplomy, upominki rzeczowe, zawodniczy z pierwszych miejsc również pamiątkowe koszulki z logo Biegu. W klasyfikacji drużynowej trzy najlepsze szkoły otrzymały puchary i dyplomy. Dekoracji zwycięzców dokonywały: p. dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie Halina Trojak oraz p. wicewójt Gminy  Przyrów. Gospodarze reprezentowani byli przez 45 uczniów. Tak liczna grupa wypracowała II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Zawody są okazją do sprawdzenia swoich możliwości sportowych, promują aktywność fizyczną i zdrowy styl życia oraz wdrażają dzieci i młodzież do ruchu na świeżym powietrzu.

LIP