Uroczyste pożegnanie klas ósmych

„Przyjdzie taka chwila, gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło. To właśnie będzie początek” .   – Louis L’Amour

W środę, 21 czerwca 2023 roku, z udziałem zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów, odbyło się uroczyste pożegnanie ósmoklasistów. Wydarzenie rozpoczęło się od ceremonii przekazania sztandaru szkoły wybranym przedstawicielom klasy szóstej. Jako pierwsza głos zabrała Dyrekcja naszej szkoły – pani Halina Trojak. Był to początek wielu wzruszeń i emocji, które towarzyszyły zgromadzonym w hali sportowej. Pożegnalne słowa do bohaterów uroczystości skierował także Wójt Gminy Przyrów – pan Robert Nowak. Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów najlepszym absolwentom. Najpierw rozdano dyplomy absolwenta Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Przyrowie, następnie wręczano nagrody i dyplomy wzorowego ucznia, a rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania. Przekazano również dyplomy i statuetki „Mickiewicza” oraz tytuł „Primus Inter Pares”, a także dyplomy dla sportowców, za wolontariat oraz inne nagrody i podziękowania. Druga część pożegnania miała charakter mniej oficjalny. Uczniowie klas ósmych wygłosili swoją „pożegnalną mowę”, w żartobliwy sposób dziękując wszystkim za pomoc w dotarciu do celu, jakim było ukończenie szkoły. Występy ósmoklasistów zakończyły się humorystycznym pożegnaniem absolwentów przez uczniów klasy siódmej i wręczeniem specjalnych medali dla „zasłużonych” niezwykłymi osiągnięciami starszych koleżanek i kolegów, dla pani dyrektor i pani wicedyrektor oraz pań wychowawczyń żegnających swoich podopiecznych.  Na zakończenie można było usłyszeć słowa piosenki „Ostatni raz z moją klasą…”. Były łzy, uściski, kwiaty, podziękowania i ostatnie wspólne zdjęcia.

Podczas uroczystości zostali wyróżnieni najlepsi uczniowie, którzy otrzymali z rąk pani Dyrektor dyplomy wzorowego ucznia, nagrody i statuetki:

Ø  Wyróżnieni uczniowie z klasy VIII a: Maja Kapkowska, Robert Konatowski, Michalina Pawlik, Piotr Rak, Maja Suchecka, Emilian Zięba;

Ø  Wyróżnieni uczniowie z klasy VIII b: Amelia Kapkowska, Karolina Piasecka, Julia Radło, Igor Walaszczyk, Jakub Zyzik;

Ø  Tytuł „Primus Inter Pares” uzyskała Michalina Pawlik z klasy VIII a;

Ø  Nagrodę „Mickiewicza” w dziedzinie naukowej otrzymał Robert Konatowski z klasy VIII a;

Ø  Nagrodę „Mickiewicza” w dziedzinie artystycznej otrzymała Maja Suchecka z klasy VIII a;

Ø  Nagrodę „Mickiewicza” w dziedzinie sportowej otrzymał Igor Walaszczyk z klasy VIII b;

Ø  Wyróżnienie Dyrektora otrzymały: Maja Kapkowska z klasy VIII a i Karolina Piasecka  z klasy VIII b.

Tak zaczyna się Wasza nowa droga, drodzy Ósmoklasiści – życzymy Wam na niej wielu sukcesów i pozytywnych doświadczeń. Mamy nadzieję, że zdobyte w naszej szkole umiejętności  oraz wiedza pomogą Wam w życiu. Powodzenia!

LIP