Uwaga – ruszył „Program dla szkół” w II semestrze roku szkolnego 2022/2023

Program dla Szkół to unijny program, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. Jest to kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”.

Celem Programu jest propagowanie wśród dzieci zasad zdrowego odżywiania oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez zachęcanie ich do konsumpcji produktów mlecznych oraz owoców i warzyw. Oprócz promowania zdrowej diety program ma również pokazać dzieciom skąd pochodzą owoce i warzywa oraz produkty mleczne, jak są uprawiane i produkowane.

Dzieci uczestniczące w Programie otrzymają kilka razy w tygodniu świeże owoce i warzywa.

W programie szkolnym uczestniczą dzieci z klas I–V szkół podstawowych.

Program jest finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego.

Broszury i poradniki - edukacja
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
pdf List instruktażowy
ilość pobrań: 2398