Najnowsze aktualności

Nauka zdalna i ferie zimowe

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

informuję, że od czwartku - 27.01.2022 r. do piątku - 11.02.2022 r. wszyscy uczniowie klas V - VIII będą uczyć się w trybie zdalnym. Natomiast przedszkolaki i uczniowie klas I - IV będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym. Dowozy uczniów pozostają bez zmian.

Ferie zimowe dla uczniów z naszego województwa przypadają w dniach 14.02.2022 r. - 25.02.2022 r.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie

mgr Halina Trojak

Rekrutacja do przedszkola i szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W PRZYROWIE

OGŁASZA NABÓR WNIOSKÓW O PRZYJĘCIE DZIECI

DO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

IM. ADAMA MICKIEWICZA W PRZYROWIE

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

CHARYTATYWNE KONCERTY KOLĘD I PASTORAŁEK

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KONCERTY KOLĘD I PASTORAŁEK

W WYKONANIU UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.

KONCERTÓW BĘDZIE MOŻNA WYSŁUCHAĆ W KOŚCIELE

PARAFIALNYM W PRZYROWIE ORAZ W SYGONTCE.

Życzenia Bożonarodzeniowe

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

Powiększ zdjęcie

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku grupa Puchatki wraz z wychowawczynią Agnieszką Bibik 16 grudnia zorganizowała tę uroczystość, wprowadzając nastrój świąteczny, a dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno – recytatorskie. Pani Elżbieta Loch nagrywała występ i robiła zdjęcia. Po zakończonym spektaklu Pani Dyrektor Małgorzata Brodek podziękowała dzieciom za występ oraz wszystkim złożyła życzenia świąteczne.

Rodzicom dziękujemy za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci i słodkich upominków.

Ogólnopolski program „Uczymy Dzieci Programować” i Innowacje pedagogiczne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie

Powiększ zdjęcie

Ogólnopolski Program ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Pokazuje, że nauka podstaw programowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani trudna, ani nieciekawa, ani przeprowadzana wyłącznie w pracowni komputerowej. Jej celem jest wszechstronny rozwój dziecka, przygotowanie wychowanków do życia w świecie, o którym jeszcze niewiele wiemy, do zawodów, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć oraz nie tylko wprowadzanie podstaw programowania, ale kształtowanie uniwersalnych przydatnych każdemu dziecku kompetencji, takich jak logiczne, krytyczne myślenie, zadaniowe, kreatywne podejście do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej, niezrażanie się niepowodzeniami i wytrwałość w dążeniu do celu. Dzieci uczą się kodowania w ruchu i w zabawie.

NAUKA ZDALNA I ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

W dniach 20-21-22 grudnia 2021 r. oraz 3-4-5 stycznia 2022 r. nauka w szkole odbywać się będzie w formie zdalnej zgodnie z planem zajęć, za pomocą platformy Teams.

Uczniom klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, dyrektor – na wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową. Uczniowie korzystający z tej opieki, uczestniczą w zajęciach zdalnych na terenie szkoły.

W tych dniach zajęcia w przedszkolu będą odbywać się bez zmian. Dowóz i odwóz dzieci zgodnie ze stałym harmonogramem.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Powiększ zdjęcie
1 grudnia odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka dzieci z grupy Kłapouszków, które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Odświętnie ubrane 3,4-latki zaprezentowały program artystyczny – recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po występach złożyły przyrzeczenie, że będą grzecznymi, dzielnymi przedszkolakami i dobrymi kolegami.

"Stop nałogom i uzależnieniom" - konkurs plastycznu

Uwaga,

przedłużamy przyjmowanie prac konkursowych

do 20 grudnia 2021 roku.