Kolejne odznaki w projekcie „Wyzwania Teodora”

Przejdź do - Kolejne odznaki  w projekcie „Wyzwania Teodora”

Dzieci z grupy Kłapouszki w ramach projektu Wezwania Teodora zdobyły kolejne dwie odznaki dwie odznaki. Pierwsza to odznaka młodego chemika dzieci z panią Jolą eksperymentowały z mydłem. Kolejna odznaka to odznaka majsterkowicza. Kłapouszki wraz z Panią Elą zrobiły karmnik dla ptaszków.

25 stycznia 2022

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

Przejdź do - Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku grupa Puchatki wraz z wychowawczynią Agnieszką Bibik 16 grudnia zorganizowała tę uroczystość, wprowadzając nastrój świąteczny, a dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno – recytatorskie. Pani Elżbieta Loch nagrywała występ i robiła zdjęcia. Po zakończonym spektaklu Pani Dyrektor Małgorzata Brodek podziękowała dzieciom za występ oraz wszystkim złożyła życzenia świąteczne.

Rodzicom dziękujemy za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci i słodkich upominków.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

1 grudnia odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka dzieci z grupy Kłapouszków, które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Odświętnie ubrane 3,4-latki zaprezentowały program artystyczny – recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po występach złożyły przyrzeczenie, że będą grzecznymi, dzielnymi przedszkolakami i dobrymi kolegami.

ANDRZEJKI U KŁAPOUSZKÓW

30 listopada w naszej grupie odbyły się Andrzejki. Temu wydarzeniu towarzyszyły zabawy i tradycyjne wróżby andrzejkowe jak : lanie wosku, ustawianie butów, losowanie serduszkowych imion, wróżba z cukierkami i inne. Dzieci chętnie brały udział w proponowanych zabawach. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzania dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania ludowych tradycji.

10 grudnia 2021

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada w grupie Kłapouszków obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten upłynął nam na różnych „misiowych” aktywnościach. Dzieci poznały historię powstania tego święta, wysłuchały wierszy o misiu, rozpoznawały na ilustracjach misie znane z bajek, bawiły się przy „misiowych” piosenkach. Na koniec wykonały pracę plastyczną – głowę misia z kółek wyciętych z kolorowego papieru. Dopełnieniem tego dnia było obejrzenie wybranych bajek, których bohaterami są znane i lubiane przez dzieci misie.

6 grudnia 2021

Wyróżnienie w XXV wojewódzkim konkursie plastycznym "Papierowy świat"

Przejdź do - Wyróżnienie w XXV wojewódzkim konkursie plastycznym "Papierowy świat"

Dnia 1 grudnia 2021r. Marcelina Rączka z grupy "Puchatki" otrzymała wyróżnienie w XXV wojewódzkim konkursie plastycznym "Papierowy świat" zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

1 grudnia 2021

Puchatki z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej

Przejdź do - Puchatki z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej

W dniu 18.11.2021r. dzieci z grupy Puchatków wraz z wychowawczynią Agnieszką Bibik i panią Agnieszką Wiśniewską – Nowak odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Przyrowie.

CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA – projekt edukacyjny

Przejdź do - CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA – projekt edukacyjny

W roku szkolnym 2021/2022 grupa  Puchatki przystąpiła do projektu edukacyjnego ,,Czyściochowa akademia”, którego organizatorem jest drogeria Rossman. Celem projektu jest popularyzacja higieny osobistej wśród dzieci. Podczas pierwszych zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest higiena dłoni, że mycie rąk to podstawa naszej codziennej higieny. Dzieci w trakcie zajęć utrwaliły umiejętność prawidłowego mycia rąk. Nasi filmowi przewodnicy wytłumaczyli dzieciom jak rozprzestrzeniają się wirusy i bakterie oraz jak należy się przed nimi chronić.

16 listopada 2021

Niepodległa Polska – Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu

Przejdź do - Niepodległa Polska – Narodowe Święto Niepodległości  w Przedszkolu

W dniu 09.11.2021 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców".

Dzień Postaci z Bajek w grupie Puchatków

Przejdź do - Dzień Postaci z Bajek w grupie Puchatków

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypada 5 listopada,  przedszkolaki z grupy "Puchatków" wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, dzieci rozwiązywały zagadki, quizy, wykonywały pracę plastyczną bajkowych postaci. Później przyszedł czas na wycięcie i układanie puzzli z bajkowymi bohaterami. Na zakończenie oglądały swoje ulubione kreskówki.

16 listopada 2021

Data utworzenia:2016-08-26