Aktualności

Artykuły

Regulamin Odznaki Krajoznawczej

 

Serdecznie zapraszamy do  aktywnego udziału w zdobywaniu odznaki krajoznawczej w ramach projektu "Śladami Powstania Styczniowego - Przyrów 1863/64".

W dalszej części artykułu znajduje się regulamin Odznaki Krajoznawczej

 

 

Wernisaż wystawy "Powstanie Zamojskie"

Przejdź do - Wernisaż wystawy "Powstanie Zamojskie"

 
21 marca 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie odbył się Wernisaż wystawy Powstanie Zamojskie.
 
80 lat temu pod koniec listopada 1942 r., hitlerowskie Niemcy, realizując zbrodniczy Generalplan Ost zakładający wytępienie Słowian od Łaby po Ural, przystąpiły do rozpoczęcia drugiego – głównego etapu wysiedleń z Zamojszczyzny.
W wyniku realizacji tego zbrodniczego planu Zamojszczyzna miała stać się pierwszym obszarem osadniczym dla III Rzeszy Niemieckiej. Na terenie powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego planowano utworzyć tzw. Niemiecki Okręg Osiedleńczy. 
Łącznie na terenie Zamojszczyzny wysiedlono bądź spacyfikowano 297 wsi, usuwając z nich około 110 tys. Polaków. Wysiedlaną ludność, po pobycie w obozach przejściowych w Zamościu i Zwierzyńcu, wywożono na przymusowe roboty do Niemiec i do obozów koncentracyjnych.
 
 
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie Halina Trojak podczas wygłoszonego przemówienia, powitała zgromadzonych gości. Wernisaż Powstanie Zamojskie zorganizowany został z inicjatywy Stanisława Gmitruka - Prezesa Oddziału Ludowego Towarzystwa Naukowo-Kulturalnego w Częstochowie oraz Roberta Nowaka - Wójta Gminy Przyrów.  
 

Projekt „Śladami Powstania Styczniowego w Regionie Częstochowskim”

 

13 marca 2023 r., w Bastionie Św. Barbary na Jasnej Górze, odbyła się uroczystość upamiętniająca 160. rocznicę Powstania Styczniowego, podczas której uhonorowano 21 szkół, biorących udział w projekcie „Śladami Powstania Styczniowego w Regionie Częstochowskim”, nad którym patronat honorowy sprawuje Europoseł Jadwiga Wiśniewska. W dowód uznania za pielęgnowanie pamięci o Powstańcach Styczniowych w swoich miejscowościach, Pani Jadwiga Wiśniewska wręczyła Dyrektorom, Nauczycielom i Uczniom, publikacje historyczne, ryngrafy oraz pamiątkowe tablice nawiązujące do powstańczych symboli. Natomiast szkoły noszące imię związane z Powstaniem Styczniowym otrzymały także okolicznościowe monety, wydane przez Narodowy Bank Polski.

 Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie Pani Halina Trojak otrzymała pamiątkową tablicę

Konkurs plastyczny w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im.Adama Mickiewicza w Przyrowie do wzięcia udziału konkursie plastycznym "Rosnę zdrowo - stop nałogom i uzależnieniom". Prace wraz z papierową wersją oświadczenia należy składać do 15 maja 2023r.  w bibliotece szkolnej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do 31 maja 2023 r. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w załączniku do pobrania.

24 marca 2023

Serdecznie zapraszamy na Wernisaż wystawy „Powstanie Zamojskie”

 

18 marca 2023

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

W dniach 21, 23, 24 i 27 lutego w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości  z okazji Dnia Babci i Dziadka. Każda z grup, pod okiem wychowawczyń, przygotowała program artystyczny, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Występy spotkały się z dużym aplauzem ze strony zaproszonych gości. Na uroczystościach nie zabrakło oczywiście życzeń złożonych przez Panią Dyrektor oraz upominków, które dzieci wykonały na tą okazję. Na koniec babcie i dziadkowie wraz z wnukami zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez mamy. Spotkania w przedszkolu dostarczyły wielu wzruszeń i radości ze wspólnie spędzonego czasu.

16 marca 2023

Dzień Kobiet

8 marca 2023

Uwaga – ruszył „Program dla szkół” w II semestrze roku szkolnego 2022/2023

 

Program dla Szkół to unijny program, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. Jest to kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”.

Celem Programu jest propagowanie wśród dzieci zasad zdrowego odżywiania oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez zachęcanie ich do konsumpcji produktów mlecznych oraz owoców i warzyw. Oprócz promowania zdrowej diety program ma również pokazać dzieciom skąd pochodzą owoce i warzywa oraz produkty mleczne, jak są uprawiane i produkowane.

Dzieci uczestniczące w Programie otrzymają kilka razy w tygodniu świeże owoce i warzywa.

W programie szkolnym uczestniczą dzieci z klas I–V szkół podstawowych.

Program jest finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego. 

Wizyta Arcybiskupa Wacława Depo w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie

Gość w dom, Bóg w dom. 

Nie milkną echa wizyty jakże zacnego gościa, którym był Arcybiskup Diecezji Częstochowskiej Wacław Depo. Spotkanie odbyło się 6 lutego 2023 r. w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu księdza proboszcza Parafii św. Doroty w Przyrowie Pawła Lesiakowskiego cała brać szkolna miała okazję, by poznać jednego ze zwierzchników kościoła katolickiego. 

Pamiątkowe zdjęcie społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie z Arcybiskupem Wacławem Depo

 

Maja Suchecka i Wanessa Synowiec Czarodziejkami Wyobraźni

Przejdź do - Maja Suchecka i Wanessa Synowiec Czarodziejkami Wyobraźni

Książki to nie tylko treść, lecz także ilustracje, które mocno pobudzają wyobraźnię nie tylko dziecka. Obrazy, szczególnie te z dzieciństwa, towarzyszą nam przez całe życie. Łatwiej zapamiętać autora niż nazwisko ilustratora książki. Któż jednak nie zna ilustracji Jana Marcina Szancera? Ot, chociażby w Baśniach H.Ch. Andersena czy też Akademii pana Kleksa Jana Brzechwy.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-08-01
Data publikacji:2016-08-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:73147