Aktualności

Artykuły

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej

im. Adama Mickiewicza  w Przyrowie na spotkania

z wychowawcami w dniu 28.11.2022 r.

( tj. w poniedziałek) zgodnie z poniższym

harmonogramem.

"Szkoła do hymnu"

Przejdź do - "Szkoła do hymnu"

W dniu 10 listopada o godz. 11:11 wszystkie dzieci z Przedszkola oraz ze Szkoły Podtawowej im. A. Mickiewicza w Przyrowie wraz z nauczycielami odśpiewały hymn narodowy. Uczciły w ten sposób Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości oraz włączyły się do akcji "Szkoła do hymnu" zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

17 listopada 2022

Rejonowy drużynowy turniej Tenisa Stołowego

Przejdź do - Rejonowy drużynowy turniej Tenisa Stołowego

8 listopada w Częstochowie odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn, zwycięzcy turniejów powiatowych (powiat częstochowski i kłobucki) oraz Częstochowy.

Drużyna ze szkoły w Przyrowie w składzie: Bartosz Grewenda , Karol Jasiński i Hubert Sikora rozegrała trzy mecze. Przegrana ze szkołą nr 53, zwycięstwo z SP Kłobuck, zwycięstwo z SP Dąbrowa Zielona pozwoliło zająć naszej drużynie 3 miejsce.

 

9 listopada 2022

Całe Podium dla Przyrowa!

Przejdź do - Całe Podium dla Przyrowa!

We wtorek 3 listopada w Poczesnej odbył się finał powiatowego turnieju Tenisa Stołowego. Nasz drużyna w składzie: Bartek Grewenda, Karol Jasiński i Oliwier Kier była bezkonkurencyjna! Zajęliśmy I miejsce drużynowo. Indywidualnie Karol Jasiński był pierwszy, Bartek Grewenda drugi a Oliwier Kier zajął trzecie miejsce.

W turnieju startowało 16 drużyn po 3 zawodników. Jedyne przegrane mecze odbyły się pomiędzy naszymi zawodnikami. Teraz czeka nas turniej regionalny, który odbędzie się 8 listopada. Powodzenia!

4 listopada 2022

Pola Tyrek ekologicznie i z nagrodą

Przejdź do - Pola Tyrek ekologicznie i z nagrodą

Uczennica klasy II naszej szkoły, Pola Tyrek, ponownie sięgnęła po nagrodę za recytację. Dnia 27 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie odbył się XXII Regionalny Konkurs Recytatorski „Chrońmy Ziemię”. Pola w ciekawym ekologicznym stroju zaprezentowała wiersz brytyjskiej poetki Imtiaz Dharker „Kwiat” i zdobyła II miejsce.Tuląc kwiat, słowami poetki tuliła świat, aby był bezpieczny.

Uczennicę do konkursu  przygotowywała p. Alicja Stępniewska-Nawaratne.

Kolejny poetycki sukces Mai Sucheckiej

Przejdź do - Kolejny poetycki sukces Mai Sucheckiej

Dnia 26 października 2022 r. w Domu Poezji - Muzeum Haliny Poświatowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie XIV Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Pamięci Haliny Poświatowskiej. Konkurs objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Częstochowy.

Michalina Jedynak najlepsza w „Poetyckich Krajobrazach”

Przejdź do - Michalina Jedynak najlepsza w „Poetyckich Krajobrazach”

Tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poetyckie Krajobrazy” poświęcona była poezji polskiego romantyzmu. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Częstochowskiego oraz Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Oddział w Częstochowie.

Ślubowanie pierwszoklasitów

Przejdź do - Ślubowanie pierwszoklasitów

Dnia 20 października 2022r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Gminy pani Maria Stępień i pełnomocnik ds. oświaty pani Dorota Wojciechowska, dyrekcja, nauczyciele,  rodzice, uczniowie  klasy II i III oraz sześciolatki z przedszkola.

31 października 2022r. - dzień wolny od zajęć

Uprzejmie informujemy że dzień 31 października 2022 r. jest wolny od zajęć edukacyjnych. W tym dniu obowiązują zajęcia opiekuńcze.

Dowóż dzieci do szkoły i przedszkola obowiązuje bez zmian.

27 października 2022

„Miej serce i patrzaj w serce!”, czyli Adam Mickiewicz na Narodowym Czytaniu

Przejdź do - „Miej serce i patrzaj w serce!”, czyli Adam Mickiewicz na Narodowym Czytaniu

Lekturą jedenastej edycji Narodowego Czytania w tym roku były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza - w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. Wydarzenie,tradycyjnie od 2012 r., objęte zostało patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. Tegoroczne nawiązywało do Roku Romantyzmu Polskiego.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-08-01
Data publikacji:2016-08-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:70214