Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Rekrutacja do szkoły podstawowej i przedszkola na rok szkolny 2023/24

Szanowni Rodzice, wnioski o przyjęcie dziecka do Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Przyrowie  należy składać w terminie od 20 lutego 2023r. do 3 marca 2023r. w Przedszkolu przy ul. Św. Mikołaja 11 lub sekretariacie szkoły przy ul. Szkolnej 44 w Przyrowie

 

 postępowanie rekrutacyjne do Przedszkola:

- deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego - od 1 lutego do 10 lutego 2023 roku

- złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola - od 20 lutego do 3 marca 2023 roku

Terminy składania dokumentów i terminy postępowania rekrutacyjnego określone zostały w zarządzeniu Nr OR.0050.4.2023  Wójta Gminy Przyrów Pana Roberta Nowaka z dnia 16.01.2023 r.

Szczegóły rekrutacji w linkach poniżej:

szkoła podstawowa

przedszkole

20 stycznia 2023

8 stycznia 1945r.

Wójt Gminy Przyrów, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego

w Przyrowie mają zaszczyt zaprosić

na uroczystość upamiętniającą tragiczne wydarzenia

dla mieszkańców Przyrowa sprzed 78 lat, która odbędzie się 8 stycznia 2023 r. w kościele

 pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej             

 w Przyrowie.

Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Częstochowskiego

Przejdź do - Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Częstochowskiego

We wtorek 13 grudnia  w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Częstochowskiego, była to już  14 edycja tych zawodów.  W rozgrywkach brały udział trzy czołowe zespoły ze szkół z powiatu częstochowskiego: Widzów, Witkowice oraz gospodarze Przyrów.

Wycieczki szkolne w ramach programu "Poznaj Polskę"

Przejdź do - Wycieczki szkolne w ramach programu "Poznaj Polskę"

Ciekawość świata to jedna z tych potrzeb, która winna być zaspokajana niezależnie od wieku. Od lat natomiast wiadomo, iż podróże doskonale pełnią tę funkcję. Zatem w myśl słów św. Augustyna uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie zapragnęli poznać inne karty tej niesamowitej księgi. Naszym celem stała się Warszawa i województwo świętokrzyskie.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej

im. Adama Mickiewicza  w Przyrowie na spotkania

z wychowawcami w dniu 28.11.2022 r.

( tj. w poniedziałek) zgodnie z poniższym

harmonogramem.

"Szkoła do hymnu"

Przejdź do - "Szkoła do hymnu"

W dniu 10 listopada o godz. 11:11 wszystkie dzieci z Przedszkola oraz ze Szkoły Podtawowej im. A. Mickiewicza w Przyrowie wraz z nauczycielami odśpiewały hymn narodowy. Uczciły w ten sposób Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości oraz włączyły się do akcji "Szkoła do hymnu" zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

17 listopada 2022

Narodowe Święto Niepodległości

Przejdź do - Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości, to niezwykle ważny dzień w kartach naszej historii. Państwo polskie odradza się po 123 latach niewoli.  W tym roku obchodziliśmy 104. rocznicę wyzwolenia Polski spod jarzma oprawców. Z tej okazji Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie zaprezentowali uroczysty montaż słowno-muzyczny. Zabrzmiały doniosłe dźwięki Mazurka Dąbrowskiego, Roty, Legionów. Wzruszeń dostarczyły nam pieśni takie jak: Modlitwa o pokój, Rozkwitały pąki białych róż czy Miejcie nadzieję, które przypomniały nam o jakże dramatycznych chwilach w historii naszego narodu. Krótka opowieść o drodze do Niepodległej przeniosła nas do tamtych dni. Szczególnie ważne jest to dzisiaj, w czasach, gdy nasz sąsiad Ukraina walczy o swą niepodległość.

Rejonowy drużynowy turniej Tenisa Stołowego

Przejdź do - Rejonowy drużynowy turniej Tenisa Stołowego

8 listopada w Częstochowie odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn, zwycięzcy turniejów powiatowych (powiat częstochowski i kłobucki) oraz Częstochowy.

Drużyna ze szkoły w Przyrowie w składzie: Bartosz Grewenda , Karol Jasiński i Hubert Sikora rozegrała trzy mecze. Przegrana ze szkołą nr 53, zwycięstwo z SP Kłobuck, zwycięstwo z SP Dąbrowa Zielona pozwoliło zająć naszej drużynie 3 miejsce.

 

9 listopada 2022

Całe Podium dla Przyrowa!

Przejdź do - Całe Podium dla Przyrowa!

We wtorek 3 listopada w Poczesnej odbył się finał powiatowego turnieju Tenisa Stołowego. Nasz drużyna w składzie: Bartek Grewenda, Karol Jasiński i Oliwier Kier była bezkonkurencyjna! Zajęliśmy I miejsce drużynowo. Indywidualnie Karol Jasiński był pierwszy, Bartek Grewenda drugi a Oliwier Kier zajął trzecie miejsce.

W turnieju startowało 16 drużyn po 3 zawodników. Jedyne przegrane mecze odbyły się pomiędzy naszymi zawodnikami. Teraz czeka nas turniej regionalny, który odbędzie się 8 listopada. Powodzenia!

4 listopada 2022

Pola Tyrek ekologicznie i z nagrodą

Przejdź do - Pola Tyrek ekologicznie i z nagrodą

Uczennica klasy II naszej szkoły, Pola Tyrek, ponownie sięgnęła po nagrodę za recytację. Dnia 27 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie odbył się XXII Regionalny Konkurs Recytatorski „Chrońmy Ziemię”. Pola w ciekawym ekologicznym stroju zaprezentowała wiersz brytyjskiej poetki Imtiaz Dharker „Kwiat” i zdobyła II miejsce.Tuląc kwiat, słowami poetki tuliła świat, aby był bezpieczny.

Uczennicę do konkursu  przygotowywała p. Alicja Stępniewska-Nawaratne.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-08-01
Data publikacji:2016-08-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:71448