Wycieczka do Warszawy kl. I i II

1 czerwca 2022

Dnia  19 maja 2022 r. uczniowie klas I i II udali się na wycieczkę do Warszawy.  Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Piłkarskie emocje ogarnęły wszystkich uczniów, gdyż mogli przebywać w różnych pomieszczeniach, nawet w tych,  w których piłkarze przygotowują się do meczu.

Kolejną pozycją było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowieści  przewodnika i podziwiały królewskie komnaty. Potem na mapie wycieczki znalazł się Rynek Starego Miasta. Tam  uczniowie obejrzeli wiele ciekawych obiektów m.in.  Kolumnę Zygmunta. Przy zewnętrznych murach obronnych Starego Miasta mogli  zobaczyć pomnik Małego Powstańca upamiętniający najmłodszych  uczestników powstania  warszawskiego. Ostatnim punktem programu był zakup pamiątek. Pomimo zmęczenia oraz  natłoku wrażeń dzieci wróciły  z wycieczki bardzo zadowolone.

Data utworzenia:2022-06-01
Data publikacji:2022-06-01