CYBERPRZEMOC -CYBERBULLING

18 grudnia 2016

Dnia 12 grudnia 2016r.  w naszej szkole zorganizowany został poranek  multimedialny  poświęcony zjawisku CYBERPRZEMOCY. Miał on na celu uświadomić całej społeczności szkolnej zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania różnych technologii komunikacyjnych.

Podstawowe formy w jakich objawia się CYBERPRZEMOC to: nękanie, straszenie, szantażowanie z użyciem sieci, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących informacji, zdjęć, filmów z użyciem sieci, oraz podszywanie się

w sieci pod kogoś wbrew jego woli. Wszystko to przy pomocy: poczty elektronicznej, czatów, komunikatorów, stron internetowych, blogów, serwisów społecznościowych, grup dyskusyjnych, serwisów SMS, MMS. Zaprezentowane filmy  miały wzbudzić refleksję  i pokazać, że akty cyberprzemocy często mogą wyglądać niewinnie, ale potrafią wyrządzać bardzo dużo krzywdy i czasem są tragiczne w skutkach.

Z prezentacji  uczniowie dowiedzieli się gdzie szukać pomocy

i wsparcia, gdy ktoś stanie się ofiarą cyberprzemocy oraz jak prawo chroni dzieci i jak należy reagować w celu jej powstrzymaniu. Przekaz tych informacji miał być też  wyraźnym ostrzeżeniem dla uczniów naszej szkoły, że przemoc sieciowa jest zjawiskiem złym i nie może być tolerowana. Trzeba w sposób odpowiedzialny korzystać

z Internetu i telefonów komórkowych, aby nikomu nie sprawiać przykrości.

Nauczyciel informatyki - Lidia Karczmarczyk

Data utworzenia:2016-12-18