Dziewczęta z brązem !!!

• Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
5 grudnia 2016

We wtorek 29 listopada reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły brała udział w finałach Mistrzostw Powiatu Częstochowskiego w Piłce Ręcznej w Lelowie.

Finały poprzedzały eliminacje, które rozgrywane były w Mstowie. W grupie, w której graliśmy były jeszcze trzy zespoły: Lelów, Mstów i Kamienica Polska. Po dosyć zaciętych meczach wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca, notując dwie wygrane i jedną porażkę. Zostawiliśmy w tyle – Mstów 5:3 oraz Kamienicę Polską 8:3. Przed nami uplasował się Lelów wygrywając stosunkiem bramek 13:2.  Z drugiej grupy awansowały drużyny z Kruszyny i Rudnik.

Przyszedł czas na finały i wyjazd do Lelowa – mistrza z poprzedniego roku szkolnego – tam trafiliśmy na Kruszynę, która awansowała z I miejsca z grupy B. Ten mecz dziewczyny zaczęły bardzo dobrze wygrywając pierwszą połowę 4:3. Druga połowa była jednak słabsza i mecz zakończył się wygraną Kruszyny 9:6. Pozostała nam walka o III miejsce z Rudnikami, które  przegrały z Lelowem 24:4. Ten mecz ułożył nam się bardzo dobrze – wygraliśmy 10:7.
Dziewczęta wywalczyły III miejsce!

Skład: Czerepak Wiktoria, Czyż Oliwia, Janiszewska Karolina, Juchnik Dominika Lewandowska Wiktoria, Mysłek Anastazja,  Różycka Julia, Sikora Elżbieta, Szyda Julia, Unglik Dominika, Watral Natalia, Wołtosz Oliwia, Rydel Dominika.