Ślubowanie pierwszoklasitów

24 października 2022

Dnia 20 października 2022r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Gminy pani Maria Stępień i pełnomocnik ds. oświaty pani Dorota Wojciechowska, dyrekcja, nauczyciele,  rodzice, uczniowie  klasy II i III oraz sześciolatki z przedszkola.

W swoim wystąpieniu pani dyrektor powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów i ich rodziców. Starsi koledzy z klasy II pod opieką pani Iwony Górskiej przygotowali miłe powitanie.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich i wokalnych dotyczących szkolnej nauki, zasad zachowania i naszej ojczyzny. Po zakończonej prezentacji wszyscy zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Doniosłym momentem uroczystości było złożenie przysięgi. Przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor Halina Trojak dokonała aktu pasowana symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a rodzice obdarowali swoje pociechy upominkami.

Najmłodsi otrzymali również odblaski w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł realizowanej przez Samorząd Gminy Przyrów, słodycze od zaproszonych gości, oraz upominki od uczniów klasy II i przedszkolaków.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Data utworzenia:2022-10-24
Data publikacji:2022-10-24