NASI ZŁOCI CHŁOPCY!!!

MISTRZOSTWO POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO
IGRZYSK DZIECI
W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

We wtorek, 11 października 2022r. finałem w Rędzinach zakończyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców, rocznik 2010 i młodsi, w których reprezentanci Szkoły w Przyrowie wywalczyli MISTRZOSTWO POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO.

Do rozgrywek powiatowych zgłosiły się 22 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe w powiecie. Każdy zespół mógł liczyć 5 zawodników w polu plus bramkarza. Rozgrywki w ramach Igrzysk Powiatu tradycyjnie składają się z 3 etapów, a mecze rozgrywane są na boiskach o sztucznej nawierzchni typu „Orlik”.  Najpierw rozegrane zostały eliminacje w 4 grupach. Nasi chłopcy na inaugurację 23 września w Kamienicy Polskiej po 3 zwycięstwach i 1 porażce wygrali swoją grupę i awansowali z I miejsca do półfinału.  W półfinale rozegranym 4 października w Kruszynie odnieśli 2 pewne zwycięstwa nad Widzowem 5:1 i gospodarzami Kruszyną 4:0. W zawodach finałowych na „Orliku” w Rędzinach najpierw pokonali gospodarzy z Rędzin 3:2, a w decydującym meczu pokazali charakter i zrewanżowali się drużynie z Dąbrowy Zielonej za porażkę w eliminacjach wygrywając mecz 2:1.

Czym wywalczyli MISTRZOSTWO POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2022/2023! oraz awans do zawodów rejonowych na wiosnę 2023 roku w dalszym etapie rozgrywek. Tym samym chłopcy poszli w ślady swoich starszych kolegów; dzisiaj już absolwentów Szkoły Podstawowej im.  Adama Mickiewicza w Przyrowie, którzy tytuły Mistrzów Powiatu wywalczyli poprzedni raz w roku szkolnym 2019/2020.

Mistrzowski skład:

1.     Karol Jasiński       (obrońca, kapitan)

2.     Jakub Grzesik       (bramkarz)

3.     Błażej Raczyński  (pomocnik, rozgrywający)

4.     Oliwier Kier          (obrońca)

5.     Hubert Sikora       (napastnik)

6.     Igor Czyż               (napastnik, skrzydłowy)

7.     Filip Kosętka         (napastnik, skrzydłowy)

8.      Adam Pawlik         (bramkarz rezerwowy)

Zespół w zawodach prowadził, nauczyciel Pan Wiesław Stanuchiewicz, realizujący zajęcia SKS- u z piłki nożnej w ZS-P w Przyrowie.

W załączniku zdjęcia i komunikat końcowy Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Częstochowie z wynikami Igrzysk.

GRATULACJE!!!

Data utworzenia:2022-10-14