Nasza Wanessa w gronie laureatów w Jaśle

24 czerwca 2022

Mamy w szkole uczniów piszących wiersze, mamy znakomitych jej wykonawców -recytatorów, mamy też uczniów z zacięciem literackim. Wanessa Synowiec z klasy V dała się już wcześniej poznać jako twórczyni wiersza nagrodzonego drugą nagrodą w konkursie powiatowym, a  ostatnio znalazła się wśród laureatów (wyróżnienie spośród 226 utworów prozatorskich) XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.

Dnia 24 maja 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle Wanessa odbierała nagrodę za opowiadanie pt. „Jasielskie Boże Narodzenie z przytupem”. Jej praca znalazła się w pokonkursowym tomiku. Pełną relację z uroczystości (także online), galerię zdjęć oraz tomik można znaleźć na stronie internetowej biblioteki w Jaśle.

Link do strony: https://strona.mbp.jaslo.pl/pl/a/Laureaci-XXVII-Ogolnopolskiego-Konkursu-Literackiej-Tworczosci-Dzieci-i-Mlodziezy

Gratulujemy młodej humanistce, życzymy wytrwałości w rozwijaniu talentu i dalszych sukcesów.

Tekst: Alicja Stępniewska-Nawaratne

Zdjęcia: Przemysław Synowiec, Tomasz Rutana