Szkolne Koło Caritas

Tegorocznym hasłem naszego Koła są słowa:

,,JAKŻE BYŁOBY PIĘKNIE,

GDYBY KAŻDY Z NAS MÓGŁ WIECZOREM POWIEDZIEĆ:

DZISIAJ ZROBIŁEM GEST MIŁOŚCI

WOBEC DRUGIEGO  .”

Obecnie w Kole działa 30 uczniów, którzy wyrazili chęć pomagania i poświęcenia swojego czasu dla innych.

Zarząd przedstawia się następująco:

Przewodnicząca: JULIA  WIADEREK

Zastępca: BARTŁOMIEJ CZEREPAK

Skarbnik: ELŻBIETA SIKORA

Sekretarz: WIKTORIA  SIKORA

Schronisko dla zwierząt w Zawierciu

Przejdź do - Schronisko dla zwierząt w Zawierciu

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły wspomagają schronisko dla zwierząt w Zawierciu. Poniżej foto-galeria z wizyty w schronisku.

16 listopada 2017

NAGRODY ORAZ PODZIĘKOWANIA DLA NAJBARDZIEJ ZAANGAŻOWANYCH W PRACE I DZIAŁANIA PROWADZONE PRZEZ KOŁO

W  tym roku wyróżniono 9 osób.

Klasa III: Patryk Maciąg, Kamila Kustal, Ewa Nowak.

Klasa II: Bartłomiej Czerepak, Martyna Nowińska, Kacper Kozik.

Klasa I: Oliwia Rajca, Joanna Migalska, Agnieszka Sikorska.

Szczególne podziękowanie dla Bartłomieja Czerepaka, który brał udział we wszystkich akcjach i przedsięwzięciach. TAK TRZYMAJ!!!!

Dziękuję wszystkim za ten rok i oby w następnym roku nasza praca była jeszcze bardziej owocna.

6 listopada 2017

Zakończenie akcji „Zbieraj makulaturę, puszki – Ratuj Konie”.

Z radością należy stwierdzić, że zgromadziliśmy 963 kg makulatury i 30 kg puszek, za co otrzymaliśmy 400 złotych, które zostały wysłane do Kluba Gaja. Bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę Panu Krzysztofowi Ciepieli, który skupował od nas puszki i makulaturę.

6 listopada 2017

Podsumowanie akcji „cegiełka z pomocą”.

Udało się rozprowadzić 100 sztuk i zebrać kwotę 165 złotych.  Zebrane pieniądze zostały przesłane do FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH „POMÓŻ I TY”.

Akcja wielkanocna

Rozprowadzaliśmy świece, baranki i ubranka na pisanki.

Zysk dla koła to 66 zł.

Oprócz tego braliśmy udział w akcji „ŚMIGUSÓWKA”, gdzie pozyskaliśmy dla Koła 82 zł.

Zorganizowanie i przygotowanie 3 paczek na Święta Wielkanocne dla 5 uczniów z naszej szkoły

6 listopada 2017

Wyjazd do Świętej Puszczy w Olsztynie 28 lutego 2017r.

Przejdź do - Wyjazd do Świętej Puszczy w Olsztynie 28 lutego 2017r.

Zjazd  rozpoczął się Mszą Świętą w intencji młodzieży działającej w Szkolnych Kołach Caritas. Następnie uczestniczyliśmy w spotkaniu formacyjnym  z misjonarzem ks. Dariuszem. Opowiadał on o pracy na misjach, o miejscach, w których pracował.......o trudach i zmaganiach kapłańskiej posługi misyjnej.   Na zakończenie tradycyjnie poczęstowani zostaliśmy obiadem i w świetnych humorach wróciliśmy do szkoły.

Data utworzenia:2016-08-26
Data publikacji:2016-08-26