Jasełka w przedszkolu

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości Dzieci z grupy starszej i dziewczynki z grupy średniej w dniach 17 i 18 grudnia 2019r. zaprosiły swoich najbliższych na „Jasełka”. W przygotowaniach do uroczystości brali również udział rodzice, którzy przygotowali dla swoich dzieci piękne stroje.

Zajęcia otwarte w grupie 4 - latków

Przejdź do - Zajęcia otwarte w grupie 4 - latków

11  grudnia w grupie  4 - latków odbyły się zajęcia otwarte. Na zajęcia przybyli rodzice dzieci i pani dyrektor Małgorzata Brodek. W zajęciach pt. „Nasz nowy kolega - wprowadzenie robota edukacyjnego Photon”, dzieci wysłuchały opowiadania, w jaki sposób Photon pojawił się na Ziemi oraz ułożyły historyjkę obrazkową.

ZAJĘCIA OTWARTE U „PUCHATKÓW”

Przejdź do - ZAJĘCIA OTWARTE U „PUCHATKÓW”

Dnia 10 grudnia 2019 r. w grupie „Puchatków” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Ozdoby świąteczne”. Celem zajęć było, przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, integrowanie rodziców, dzieci i nauczyciela oraz pogłębianie więzi rodzinnych w wyniku wspólnej pracy. „Zespoły rodzinne” wykonały piękne skrzaty na kiermasz świąteczny. Na zajęciach panowała radosna, świąteczna atmosfera. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie i zorganizowanie materiałów potrzebnych do zajęć.

16 grudnia 2019

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE „TYGRYSKI”

Przejdź do - ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE „TYGRYSKI”

Dnia 19 listopada w grupie dzieci pięcioletnich odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców n/t „Figury i rytmy” – zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

WYJAZD DO KLUBU POLITECHNIK

Przejdź do -  WYJAZD DO KLUBU POLITECHNIK

14.11.2019 r. dzieci z grupy „Tygryski” i „Puchatki” wraz z wychowawczyniami udały się do klubu POLITECHNIK w Częstochowie, gdzie miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Cudowna lampa Alladyna” w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Dzieci z zaciekawieniem śledziły przygody głównego bohatera, podziwiały kostiumy aktorów i bajkowe dekoracje. Nasze dzieci zdały na szóstkę egzamin z kulturalnego zachowanie się podczas spektaklu, czego nie można powiedzieć o pozostałych widzach!

16 grudnia 2019

Narodowe Święto Niepodległości u przedszkolaków

Przejdź do - Narodowe Święto Niepodległości u przedszkolaków

8 listopada oficjalnie rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu, objętą honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolską akcję edukacyjną "Dzieci uczą rodziców".

JESIENNE KĄCIKI PRZYRODY

Po zebraniu jesiennych darów natury, wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały swoje zbiory robiąc piękne "Jesienne kąciki przyrody".

14 listopada 2019

Zajęcia otwarte - grupa „PUCHATKI”

Przejdź do - Zajęcia otwarte -  grupa „PUCHATKI”

Dnia 29  października w grupie 6-latki - „Puchatki”, odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z wykorzystaniem tablicy interaktywnej pt „Co się dzieje z kroplą deszczu”. Dzieci wysłuchały opowiadania A. Widzowskiej „Dziwne przygody kropelki wody” a następnie obejrzały prezentację multimedialną „Krążenie wody w przyrodzie” z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Następnie malowały farbami na temat „Świat w deszczu” z zastosowaniem techniki mokre w mokrym. Wreszcie przyszedł czas na zabawy i gry z tablicą,  Dzieci wspólnie z rodzicami układały  puzzle, układanki, ćwiczyły pamięć poprzez grę w memory. Zastosowanie nowoczesnej technologii informacyjno – komputerowej jakim jest tablica interaktywna, przyczyniło się do aktywnego udziału przedszkolaków w zajęciach.

Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie.

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

18 października 2019r dzieci z przedszkola świętowały 93 urodziny Kubusia Puchatka. Zabawę urodzinową dzieci rozpoczęły od zagadek dotyczących przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Pani Ela czytała dzieciom bajki o Kubusiu Puchatku. Dzieci uczestniczyły w zabawach słowno - ruchowych, tańczyły. Nie zabrakło „czegoś” słodkiego oraz  wspólnie zaśpiewanego dla bajkowego niedźwiadka - 100 lat.

Teatrzyk „Blaszany Bębenek”

Przejdź do - Teatrzyk  „Blaszany Bębenek”

8 października 2019r.  odwiedził nas Teatrzyk  „Blaszany Bębenek” z Trzebini. Aktorzy przygotowali dla nas bajkę pt.”Smerfy – Zaginiony Medalion”. Był to pełen humoru spektakl, którego bohaterami były znane wszystkim maluchom Smerfy. Dzieciom podobała się  akcja bajki,  gdyż  mogły  aktywnie w niej uczestniczyć. Radości było co niemiara.

Data utworzenia:2016-08-26
Data publikacji:2016-08-26