KŁAPOUSZKI W BIBLIOTECE

30 września nasza grupa wraz z Paniami : Jolą Wiśniewską,  Elą Loch  i Agnieszką Wiśniewską- Nowak udała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyrowie. Zostaliśmy  zaproszeni na zajęcia edukacyjne w ramach akcji „Mała Książka Wielki Człowiek”.

Dzień głośnego czytania w Przedszkolu

Przejdź do - Dzień głośnego czytania w Przedszkolu

29 września to Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie zaprosiła nauczycieli i dzieci z przedszkoli na spotkanie on - line. Z naszego przedszkola udział wzięły 6 latki z wychowawczynią p. Agnieszką Bibik i 4 - 5 latki z wychowawczynią p. Anną Górecką – Nowak.

Nauczyciele bibliotekarze przeczytali książkę „Martynka i przygody od środy” Gilberta Delahaye w tłumaczeniu Wandy Chotomskiej z ilustracjami Marcela Marlier. Celem spotkania było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz  popularyzacja literatury polskiej

30 września 2021

Przejdź do - Trzecia Ogólnopolska Akcja Edukacyjna Dzieci Uczą Rodziców – Lekcja 1 ,,BEZPIECZNY UCZEŃ”

W tym roku szkolnym nasze przedszkole już po raz trzeci dołączyło do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej Dzieci Uczą Rodziców.

27 września p. Agnieszka Bibik przeprowadziła Lekcje 1 ,,BEZPIECZNY UCZEŃ”.

Na zajęciach dzieci dowiedziały się:

- jak być bezpiecznym w drodze do przedszkola i jak ważne jest noszenie odblasków;

- jak bezpiecznie bawić się na placu zabaw;

- poznały najważniejsze znaki drogowe;

- poznały najważniejsze numery alarmowe;

- poznały zasady bezpieczeństwa w internecie.

30 września 2021

Dzień Przedszkolaka w grupie Puchatków

Przejdź do - Dzień Przedszkolaka w grupie Puchatków

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z quizem na temat naszego przedszkola. Malowały również ręce farbą i odbijały je na dużym papierowym sercu. Nie zabrakło uśmiechu i radości.

23 września 2021

Dzień Kropki w grupie Puchatków

Przejdź do - Dzień Kropki w grupie Puchatków

15. września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jego celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i chęci do działania. Tego dnia nawet ubrania wypełnione były w kropeczki. Przedszkolaki z uwagą obejrzały filmik o dziewczynce Vashti, która uświadomiła im, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty. Cały dzień wypełniony był "kropkową zabawą". Liczyliśmy kropki, szukaliśmy ich dokoła nas, a potem projektowaliśmy własne kropkowe obrazki.

20 września 2021

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Zapraszamy dzieci nowo przyjęte na zajęcia adaptacyjne
do naszego przedszkola
w dniach 16.08.2021r. – 31.08.2021r.
w godzinach od 9.30 – 11.30.

5 sierpnia 2021

WYCIECZKA DO PRZYBYNOWA

W dniu 24.06.2021r dzieci z naszego przedszkola wraz z paniami udały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego „Pod skałką” w Przybynowie k/Żarek.  Agrogospodarstwo „Pod Skałką” to wyjątkowe miejsce, tutaj czas się zatrzymał i pozwala docenić bliskość przyrody, kontakt z naturą oraz poznać życie na wsi.

Zakończenie projektu „Wyzwania Teodora”

Przejdź do - Zakończenie projektu „Wyzwania Teodora”

Dzieci z grupy Kłapouszki wykonały wszystkie zadania z projektu „Wyzwania Teodora” i tym samym zdobyły wszystkie odznaki Teodora. W podziękowaniu placówka otrzymała certyfikat Placówki wspierającej wszechstronny rozwój dziecka, dzieci otrzymały dyplomy natomiast panie zaświadczenia o udziale w projekcie.

29 czerwca 2021

Dzień Ziemi w grupie Tygrysków

Przejdź do - Dzień Ziemi w grupie Tygrysków

22 kwietnia w naszej grupie obchodziliśmy najbardziej znane na świecie ekologiczne święto czyli Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci uświadomiły sobie jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały zasady recyklingu, segregowania śmieci oraz sposoby dbania o środowisko naturalne. Przy okazji powtórzyły sobie również wiadomości na temat czterech żywiołów. Nie zabrakło piosenek, wierszyków  oraz zagadek, zabaw, gier. Na zakończenie dzieci miały eko – zadania, czyli co dobrego mogłyby  zrobić dla naszej planety i kolorowały obrazki o tematyce ekologicznej.

10 maja 2021

Wiosenny kącik przyrody u Kłapouszków

Przejdź do - Wiosenny kącik przyrody u Kłapouszków

Już wiosna ale  za oknem szaro i ponuro. Dlatego też, dzieci z grupy „Kłapouszki” założyły wiosenny ogródek w sali. Zanim jednak to nastąpiło dzieci  omówiły z panią kolejne etapy siania i sadzenia roślin oraz zasady pielęgnowania założonych hodowli. Następnie z zapałem przystąpiły do sadzenia cebuli, wysiały rzeżuchę, oraz owies i  posadziły kwiaty. Radości było wiele, dzieci bardzo chętnie włączały się do pracy. Posadzone nasiona w doniczkach i kwiaty umieściliśmy na parapecie okna, tworząc wiosenny kącik przyrody.
Dzieci każdego dnia dbają o hodowlę, pamiętają o podlewaniu roślin i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost.

7 kwietnia 2021

Data utworzenia:2016-08-26