Wystawa grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie.

Przejdź do - Wystawa grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie.

Dnia 24.09.2019r. przedszkolaki z grupy „Puchatki” i „Tygryski”  miały możliwość oglądania wystawy zorganizowanej przez częstochowski sanepid. Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych z gatunkami grzybów jadalnych i trujących z różnicami w budowie oraz objawami i konsekwencjami zatrucia grzybami. Dzieci poprzez prezentacje multimedialną mogły podziwiać grzyby jadalne i trujące. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dekoracja sali - makieta lasu przedstawiająca zwierzęta zamieszkujące polskie lasy. Grzyby prezentowane były w niemal naturalnym środowisku w otoczeniu roślin, wśród których rosną poszczególne gatunki, a nawet zwierząt. Grzyby trujące oznaczone były na czerwono, niejadalne na czarno, a jadalne na zielono. Była to doskonała lekcja dla dzieci.

SPACER – OBSERWOWANIE RUCHU ULICZNEGO

Przejdź do - SPACER – OBSERWOWANIE RUCHU ULICZNEGO

W dniu 22.09.2019r. dzieci z przedszkola wraz z wychowawczyniami  wybrały się na spacer . Celem naszej wyprawy była obserwacja ruchu ulicznego, znaków drogowych, ale przede wszystkim praktyczne ćwiczenia w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię w oznakowanych miejscach bez sygnalizacji. Dzieci poradziły sobie świetnie stosując 5 zasad: zatrzymaj się przed przejściem, spójrz w lewo, spójrz w prawo, spójrz w lewo, jeśli nic nie jedzie, przejdź spokojnie na drugą stronę. Bądźmy uważni i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!

AUDYCJA MUZYCZNA

19 września 2019r. dzieci z grupy „Puchatki” i „Tygryski” wraz z wychowawczyniami udały się do filharmonii częstochowskiej na audycję muzyczną pt „Co słychać w filharmonii?” Podczas audycji, dzieci miały  możliwość obcowania z muzyką "na żywo". Poznały  instrumenty muzyczne klarnet, flet prosty ,flet poprzeczny, gitarę, fortepian. Doświadczyły ciekawych wrażeń muzycznych.

Międzynarodowy Dzień Kropki

W dniu 16.09.2019r  przedszkolaki z grupy „Puchatki”  obchodziły
Międzynarodowy Dzień Kropki.

To był dzień pełen kropek! Zaczęliśmy od obejrzenia bardzo pouczającego filmu „THE DOT”, który uświadomił dzieciom  jak ważna jest wiara w swoje umiejętności i talenty. Kropka z filmu o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Wszystkie dzieci rozmawiały na temat swoich talentów i tego, że każdy z nas jest inny i posiada inne zdolności. Tego dnia powstały kropkowe dzieła sztuki, matematyczne łamigłówki, oraz odbył się kropkowy pokaz mody. Było radośnie i twórczo!

Przedszkole z prawami dziecka

Nasze Przedszkole wzięło udział w IV projekcie edukacyjnym UNICEF - Szkoła z Prawami Dziecka.

W ramach projektu we wszystkich grupach wiekowych zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone prawom dziecka. Dzieci zostały zapoznane z trudnym słowem "Konwencja Praw Dziecka", ogłądały prezentacje, film, wykonywały prace plastyczne.

20 września 2019

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…. 6-latki żegnają przedszkole

Przejdź do - POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…. 6-latki żegnają przedszkole

I znów kolejny rok szkolny za nami  w dniu 17 czerwca w naszym przedszkolu żegnaliśmy dzieci 6- letnie, które po wakacjach przekroczą próg szkoły podstawowej .

MAMY KOLEJNY CERTYFIKAT !

W listopadzie nasze przedszkole przystąpiło do VI edycji konkursu „Kreatywne Przedszkole- Twórczy Maluch” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Do 20 maja wspólnie z dziećmi realizowaliśmy zadania przewidziane regulaminem konkursu.

ZATORLAND

12 czerwca 2019r. dzieci z przedszkola wraz z rodzicami i nauczycielkami  uczestniczyły w wycieczce do ZATORLANDU w Zatorze.

KONKURS PLASTYCZNY „WIOSNA W LESIE”

Dzieci z grupy „Puchatki” i „Tygryski”  wzięły udział w konkursie plastycznym „Wiosna  w lesie”  zorganizowanym przez Nadleśnictwo  Złoty Potok. Konkurs miał  na celu między innymi upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska, kreowanie postaw ekologicznych, kształtowanie wrażliwości i szacunku do ojczystej przyrody.

Wizyta w jednostce Państowowej Straży Pożarnej

Przejdź do - Wizyta w jednostce Państowowej Straży Pożarnej

W związku, że maj jest miesiącem dni ochrony przeciwpożarowej dzieci z naszego przedszkola w dniach 22 i 23 maja odwiedziły siedzibę Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej (JRG 4) Państwowej Straży Pożarnej w Koniecpolu.

Data utworzenia:2016-08-26
Data publikacji:2016-08-26