Narodowe Święto Niepodległości u przedszkolaków

Przejdź do - Narodowe Święto Niepodległości u przedszkolaków

8 listopada oficjalnie rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu, objętą honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolską akcję edukacyjną "Dzieci uczą rodziców".

JESIENNE KĄCIKI PRZYRODY

Po zebraniu jesiennych darów natury, wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały swoje zbiory robiąc piękne "Jesienne kąciki przyrody".

14 listopada 2019

Zajęcia otwarte - grupa „PUCHATKI”

Przejdź do - Zajęcia otwarte -  grupa „PUCHATKI”

Dnia 29  października w grupie 6-latki - „Puchatki”, odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z wykorzystaniem tablicy interaktywnej pt „Co się dzieje z kroplą deszczu”. Dzieci wysłuchały opowiadania A. Widzowskiej „Dziwne przygody kropelki wody” a następnie obejrzały prezentację multimedialną „Krążenie wody w przyrodzie” z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Następnie malowały farbami na temat „Świat w deszczu” z zastosowaniem techniki mokre w mokrym. Wreszcie przyszedł czas na zabawy i gry z tablicą,  Dzieci wspólnie z rodzicami układały  puzzle, układanki, ćwiczyły pamięć poprzez grę w memory. Zastosowanie nowoczesnej technologii informacyjno – komputerowej jakim jest tablica interaktywna, przyczyniło się do aktywnego udziału przedszkolaków w zajęciach.

Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie.

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

18 października 2019r dzieci z przedszkola świętowały 93 urodziny Kubusia Puchatka. Zabawę urodzinową dzieci rozpoczęły od zagadek dotyczących przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Pani Ela czytała dzieciom bajki o Kubusiu Puchatku. Dzieci uczestniczyły w zabawach słowno - ruchowych, tańczyły. Nie zabrakło „czegoś” słodkiego oraz  wspólnie zaśpiewanego dla bajkowego niedźwiadka - 100 lat.

Teatrzyk „Blaszany Bębenek”

Przejdź do - Teatrzyk  „Blaszany Bębenek”

8 października 2019r.  odwiedził nas Teatrzyk  „Blaszany Bębenek” z Trzebini. Aktorzy przygotowali dla nas bajkę pt.”Smerfy – Zaginiony Medalion”. Był to pełen humoru spektakl, którego bohaterami były znane wszystkim maluchom Smerfy. Dzieciom podobała się  akcja bajki,  gdyż  mogły  aktywnie w niej uczestniczyć. Radości było co niemiara.

14 listopada 2019

Pamiętamy o tych którzy odeszli

Przejdź do - Pamiętamy o tych którzy odeszli

W przedszkolu uczymy dzieci
okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły,
pokazujemy także, jak ważne jest zachowanie
o nich pamięci.

WYCIECZKA DO KINA

22  października dzieci z grupy „Tygryski” oraz „Puchatki”  wraz z wychowawczyniami udały się do kina  Cinema City w Częstochowie. Dzieci miały okazje uczestniczyć w warsztatach pt. „Inspiracje z natury – czyli jak człowiek podpatruje przyrodę” podczas których dowiedziały się co wspólnego ze skrzydłem ptaka ma samolot?,  jaki związek ma skorpion z łazikiem marsjańskim? oraz wiele innych ciekawych informacji.

Spotkanie z policjantami i psem Rufusem

Przejdź do - Spotkanie z policjantami i psem Rufusem

10 października 2019r. nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście, policjanci: Paweł Kowalczyk i Marek Ładny oraz niecodzienny gość, pies policyjny Rufus, z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Tego dnia dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zgromadziły się na dużej sali, aby powitać gości.

Wystawa grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie.

Przejdź do - Wystawa grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie.

Dnia 24.09.2019r. przedszkolaki z grupy „Puchatki” i „Tygryski”  miały możliwość oglądania wystawy zorganizowanej przez częstochowski sanepid. Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych z gatunkami grzybów jadalnych i trujących z różnicami w budowie oraz objawami i konsekwencjami zatrucia grzybami. Dzieci poprzez prezentacje multimedialną mogły podziwiać grzyby jadalne i trujące. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dekoracja sali - makieta lasu przedstawiająca zwierzęta zamieszkujące polskie lasy. Grzyby prezentowane były w niemal naturalnym środowisku w otoczeniu roślin, wśród których rosną poszczególne gatunki, a nawet zwierząt. Grzyby trujące oznaczone były na czerwono, niejadalne na czarno, a jadalne na zielono. Była to doskonała lekcja dla dzieci.

3 października 2019

SPACER – OBSERWOWANIE RUCHU ULICZNEGO

Przejdź do - SPACER – OBSERWOWANIE RUCHU ULICZNEGO

W dniu 22.09.2019r. dzieci z przedszkola wraz z wychowawczyniami  wybrały się na spacer . Celem naszej wyprawy była obserwacja ruchu ulicznego, znaków drogowych, ale przede wszystkim praktyczne ćwiczenia w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię w oznakowanych miejscach bez sygnalizacji. Dzieci poradziły sobie świetnie stosując 5 zasad: zatrzymaj się przed przejściem, spójrz w lewo, spójrz w prawo, spójrz w lewo, jeśli nic nie jedzie, przejdź spokojnie na drugą stronę. Bądźmy uważni i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!

3 października 2019

Data utworzenia:2016-08-26