POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…. 6-latki żegnają przedszkole

Przejdź do - POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…. 6-latki żegnają przedszkole

I znów kolejny rok szkolny za nami  w dniu 17 czerwca w naszym przedszkolu żegnaliśmy dzieci 6- letnie, które po wakacjach przekroczą próg szkoły podstawowej .

MAMY KOLEJNY CERTYFIKAT !

W listopadzie nasze przedszkole przystąpiło do VI edycji konkursu „Kreatywne Przedszkole- Twórczy Maluch” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Do 20 maja wspólnie z dziećmi realizowaliśmy zadania przewidziane regulaminem konkursu.

ZATORLAND

12 czerwca 2019r. dzieci z przedszkola wraz z rodzicami i nauczycielkami  uczestniczyły w wycieczce do ZATORLANDU w Zatorze.

Wizyta w jednostce Państowowej Straży Pożarnej

Przejdź do - Wizyta w jednostce Państowowej Straży Pożarnej

W związku, że maj jest miesiącem dni ochrony przeciwpożarowej dzieci z naszego przedszkola w dniach 22 i 23 maja odwiedziły siedzibę Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej (JRG 4) Państwowej Straży Pożarnej w Koniecpolu.

Zajęcia otwarte w grupie TYGRYSKÓW I PUCHATKÓW

Przejdź do - Zajęcia otwarte w grupie TYGRYSKÓW I  PUCHATKÓW

W dniu 17  maja w grupie Puchatków i Tygrysków odbyły się zajęcia otwarte. Które miały na celu zapoznanie rodziców z założeniami programu pt. „Z kangurkiem Bubusiem z w świat emocji”, który został w tych grupach wprowadzony w maju i będzie kontynuowany w kolejnym roku szkolnym.

Przedszkole z prawami dziecka

Przejdź do - Przedszkole z prawami dziecka

W 2019 roku obchodzimy 30. rocznicę uchwalenia najważniejszego na świecie dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to swzczególna okazja do refleksji nad obecnością tematu praw dziecka w programach naucznia dzieci i młodzieży i uświadomienie swoim podopiecznym, jakie prawa im przysługują. Dlatego nasze Przedszkole wzięło udziął w IV projekcie edukacyjnym UNICEF - Szkoła z Prawami Dziecka.

"Jak nie czytam, jak czytam"

Przejdź do - "Jak nie czytam, jak czytam"

W dniu 7 czerwca dzieci z grupy 6 latków wraz z wychowawczynią Panią Pauliną Wojciechowską wzięły udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam" - pobijanie rekordu w  czytaniu.

Jest to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo, zapoczątkowująca modę na czytanie. W tym roku odbyła się na świeżym powietrzu za Gminną Biblioteką Publiczną.

10 czerwca 2019

Aeroklub Częstochowski - Lotnisko Rudniki

Przejdź do - Aeroklub Częstochowski - Lotnisko Rudniki

W dniu 21 maja dzieci z 4, 5 i 6 - letnie wybrały się na wycieczkę do Aeroklubu Częstochowskiego. Dzieci oglądały samoloty i szybowce, wsiadały do kabiny pilota. Dowiedzieliśmy się co to jest szybowiec, dlaczego jest biały, czym różni się szybowiec od samolotu, jak wygląda spadochron, dlaczego pilot musi być w niego wyposażony.

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Przejdź do - Spotkanie z  ratownikiem medycznym

Dnia 14 maja 2019 w przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego - pana Jacka Stencla, który przeprowadził warsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Jednym z najciekawszych dla przedszkolaków, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie.

Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej

Przejdź do - Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej
Dnia 30.04.2019r. dzieci z przedszkola odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Przyrowie. Na miejscu czekała na nas pani bibliotekarka, która w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy, zapoznała ze sposobem wypożyczania książek, regulaminem oraz księgozbiorem biblioteki. Dzieci miały czas na oglądanie książek. Ponadto wysłuchały bajki pt: „Świnka Peppa” oraz "Psi Patrol".

Na zakończenie każde dziecko narysowało ulubioną postać z bajki. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.

6 maja 2019

Data utworzenia:2016-08-26