Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Jasełka w przedszkolu

Przejdź do - Jasełka w przedszkolu

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości Dzieci z grupy starszej i dziewczynki z grupy średniej w dniach 17 i 18 grudnia 2019r. zaprosiły swoich najbliższych na „Jasełka”. W przygotowaniach do uroczystości brali również udział rodzice, którzy przygotowali dla swoich dzieci piękne stroje.

Zajęcia otwarte w grupie 4 - latków

Przejdź do - Zajęcia otwarte w grupie 4 - latków

11  grudnia w grupie  4 - latków odbyły się zajęcia otwarte. Na zajęcia przybyli rodzice dzieci i pani dyrektor Małgorzata Brodek. W zajęciach pt. „Nasz nowy kolega - wprowadzenie robota edukacyjnego Photon”, dzieci wysłuchały opowiadania, w jaki sposób Photon pojawił się na Ziemi oraz ułożyły historyjkę obrazkową.

ZAJĘCIA OTWARTE U „PUCHATKÓW”

Przejdź do - ZAJĘCIA OTWARTE U „PUCHATKÓW”

Dnia 10 grudnia 2019 r. w grupie „Puchatków” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Ozdoby świąteczne”. Celem zajęć było, przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, integrowanie rodziców, dzieci i nauczyciela oraz pogłębianie więzi rodzinnych w wyniku wspólnej pracy. „Zespoły rodzinne” wykonały piękne skrzaty na kiermasz świąteczny. Na zajęciach panowała radosna, świąteczna atmosfera. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie i zorganizowanie materiałów potrzebnych do zajęć.

16 grudnia 2019

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE „TYGRYSKI”

Przejdź do - ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE „TYGRYSKI”

Dnia 19 listopada w grupie dzieci pięcioletnich odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców n/t „Figury i rytmy” – zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

WYJAZD DO KLUBU POLITECHNIK

Przejdź do -  WYJAZD DO KLUBU POLITECHNIK

14.11.2019 r. dzieci z grupy „Tygryski” i „Puchatki” wraz z wychowawczyniami udały się do klubu POLITECHNIK w Częstochowie, gdzie miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Cudowna lampa Alladyna” w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Dzieci z zaciekawieniem śledziły przygody głównego bohatera, podziwiały kostiumy aktorów i bajkowe dekoracje. Nasze dzieci zdały na szóstkę egzamin z kulturalnego zachowanie się podczas spektaklu, czego nie można powiedzieć o pozostałych widzach!

16 grudnia 2019

Narodowe Święto Niepodległości u przedszkolaków

Przejdź do - Narodowe Święto Niepodległości u przedszkolaków

8 listopada oficjalnie rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu, objętą honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolską akcję edukacyjną "Dzieci uczą rodziców".

JESIENNE KĄCIKI PRZYRODY

Przejdź do - JESIENNE KĄCIKI PRZYRODY

Po zebraniu jesiennych darów natury, wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały swoje zbiory robiąc piękne "Jesienne kąciki przyrody".

14 listopada 2019

Zajęcia otwarte - grupa „PUCHATKI”

Przejdź do - Zajęcia otwarte -  grupa „PUCHATKI”

Dnia 29  października w grupie 6-latki - „Puchatki”, odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z wykorzystaniem tablicy interaktywnej pt „Co się dzieje z kroplą deszczu”. Dzieci wysłuchały opowiadania A. Widzowskiej „Dziwne przygody kropelki wody” a następnie obejrzały prezentację multimedialną „Krążenie wody w przyrodzie” z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Następnie malowały farbami na temat „Świat w deszczu” z zastosowaniem techniki mokre w mokrym. Wreszcie przyszedł czas na zabawy i gry z tablicą,  Dzieci wspólnie z rodzicami układały  puzzle, układanki, ćwiczyły pamięć poprzez grę w memory. Zastosowanie nowoczesnej technologii informacyjno – komputerowej jakim jest tablica interaktywna, przyczyniło się do aktywnego udziału przedszkolaków w zajęciach.

                                                        Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie.

14 listopada 2019

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Przejdź do - URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

18 października 2019r dzieci z przedszkola świętowały 93 urodziny Kubusia Puchatka. Zabawę urodzinową dzieci rozpoczęły od zagadek dotyczących przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Pani Ela czytała dzieciom bajki o Kubusiu Puchatku. Dzieci uczestniczyły w zabawach słowno - ruchowych, tańczyły. Nie zabrakło „czegoś” słodkiego oraz  wspólnie zaśpiewanego dla bajkowego niedźwiadka - 100 lat.

14 listopada 2019

Teatrzyk „Blaszany Bębenek”

Przejdź do - Teatrzyk  „Blaszany Bębenek”

8 października 2019r.  odwiedził nas Teatrzyk  „Blaszany Bębenek” z Trzebini. Aktorzy przygotowali dla nas bajkę pt.”Smerfy – Zaginiony Medalion”. Był to pełen humoru spektakl, którego bohaterami były znane wszystkim maluchom Smerfy. Dzieciom podobała się  akcja bajki,  gdyż  mogły  aktywnie w niej uczestniczyć. Radości było co niemiara.  

14 listopada 2019

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-08-26
Data publikacji:2016-08-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:21512