KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 22. 03. 2019r w przedszkolu  odbył się konkurs recytatorski. W konkursie wzięły udział  dzieci  z grupy „Tygryski” (5- latki).  Na widowni obecni byli koleżanki i koledzy z innych grup wraz z wychowawczyniami. Przedszkolaki recytowały wybrane wiersze  z twórczości Brzechwy, Tuwima, Konopnickiej…. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali  się wspaniale.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Jak co roku, 21 marca nasze przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym zaśpiewaniem piosenki i recytacją wiosennego wierszyka. Następnie przedszkolaki zapoznane zostały ze zwyczajami i tradycjami ludowymi związanymi z topieniem Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

26 marca 2019

WYCIECZKA DO FILHARMONII

Dzień 6 marca był dniem wyjazdu przedszkolaków na wycieczkę. Tym razem dzieci pięciolatki i sześciolatki wraz z wychowawczyniami Panią Pauliną Wojciechowską oraz Panią Elżbietą Loch wybrały się do Filharmonii Częstochowskiej na audycję muzyczną pt „  W to mi graj” . Podczas tego koncertu dzieci mogły wejść w świat dźwięków, poznać instrumenty -  obój, flet, fagot i klarnet.

26 marca 2019

CO TO BYŁ ZA BAL…..

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień  niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą  przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć  i radości. Tak też było u nas.

Poznajemy zawody – kucharz

5 lutego 2019r.  grupę „Tygryski”  odwiedził tatuś Antosi. Strój naszego gościa uświadomił dzieciom, że gość jest kucharzem. Pan Jarek zaproponował wspólne wykonanie gofrów.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W tym roku w naszym Przedszkolu uroczyste spotkania z okazji Święta Babci i Dziadka przebiegały w kilku etapach, każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Licznie przybywający do naszej placówki Goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.

„Wyraźni na drodze”

Dzieci z grupy „TYGRYSKI” brały udział w akcji „Wyraźni na drodze”, której celem była edukacja dzieci  w zakresie zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Turniej o Puchar Antka Cwaniaka

Przejdź do - Turniej o Puchar Antka Cwaniaka

23 listopada 6-latki z wychowawczynią p. Pauliną Wojciechowską uczestniczyły w „Turniej Misiów o Puchar Antka Cwaniaka”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Janowie. Przybyło na niego osiem gromad zuchowych Hufca ZHP Częstochowa, a mianowicie: „Radosne Ogniki”, „Leśne Ludki”, „Mstowskie Słoneczka”, „Pomarańczowe Wilczki”, „Tropiciele Biedronek”, „Pracowite Skrzaty”, próbna gromada z Przyrowa i „Pluszowe Niedźwiadki”.

W dniach 19 i 20 grudnia 2018r. w naszym przedszkolu było wielkie wydarzenie, gdyż wystawiły dzieci 6-letnie Jasełka na scenie. Była to historia Narodzenia Pana, słowem, kolędą pięknie opisana.

92 urodziny Kubusia Puchatka

Przejdź do - 92 urodziny Kubusia Puchatka
25 października 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy, przygotowane przez p. Paulinę Wojciechowską, 92 urodziny Kubusia Puchatka. Na początek przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o historii Kubusia Puchatka i jego przyjaciołach oraz poznały sylwetkę A.A. Milne – autora książki. Następnie odczytanie listu od Kubusia, który zaadresowany był do dzieci z Przedszkola w Przyrowie w którym były wskazówki do wykonania różnych zadań m.in. zagadki o Kubusiu Puchatku i mieszkańcach Stumilowego Lasu, puchatkowa gimnastyka, zlizywanie miodu. Następnie dzieci złożyły życzenia i wspólnie zaśpiewały sto lat. Grupy otrzymały dyplomy i kolorowanki z bohaterami Stumilowego Lasu. Nie zabrakło również wspólnej zabawy.
7 stycznia 2019

Data utworzenia:2016-08-26