Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Narodowe Święto Niepodległości u przedszkolaków

Przejdź do - Narodowe Święto Niepodległości u przedszkolaków

8 listopada oficjalnie rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu, objętą honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolską akcję edukacyjną "Dzieci uczą rodziców".

JESIENNE KĄCIKI PRZYRODY

Przejdź do - JESIENNE KĄCIKI PRZYRODY

Po zebraniu jesiennych darów natury, wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały swoje zbiory robiąc piękne "Jesienne kąciki przyrody".

14 listopada 2019

Zajęcia otwarte - grupa „PUCHATKI”

Przejdź do - Zajęcia otwarte -  grupa „PUCHATKI”

Dnia 29  października w grupie 6-latki - „Puchatki”, odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z wykorzystaniem tablicy interaktywnej pt „Co się dzieje z kroplą deszczu”. Dzieci wysłuchały opowiadania A. Widzowskiej „Dziwne przygody kropelki wody” a następnie obejrzały prezentację multimedialną „Krążenie wody w przyrodzie” z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Następnie malowały farbami na temat „Świat w deszczu” z zastosowaniem techniki mokre w mokrym. Wreszcie przyszedł czas na zabawy i gry z tablicą,  Dzieci wspólnie z rodzicami układały  puzzle, układanki, ćwiczyły pamięć poprzez grę w memory. Zastosowanie nowoczesnej technologii informacyjno – komputerowej jakim jest tablica interaktywna, przyczyniło się do aktywnego udziału przedszkolaków w zajęciach.

                                                        Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie.

14 listopada 2019

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Przejdź do - URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

18 października 2019r dzieci z przedszkola świętowały 93 urodziny Kubusia Puchatka. Zabawę urodzinową dzieci rozpoczęły od zagadek dotyczących przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Pani Ela czytała dzieciom bajki o Kubusiu Puchatku. Dzieci uczestniczyły w zabawach słowno - ruchowych, tańczyły. Nie zabrakło „czegoś” słodkiego oraz  wspólnie zaśpiewanego dla bajkowego niedźwiadka - 100 lat.

14 listopada 2019

Teatrzyk „Blaszany Bębenek”

Przejdź do - Teatrzyk  „Blaszany Bębenek”

8 października 2019r.  odwiedził nas Teatrzyk  „Blaszany Bębenek” z Trzebini. Aktorzy przygotowali dla nas bajkę pt.”Smerfy – Zaginiony Medalion”. Był to pełen humoru spektakl, którego bohaterami były znane wszystkim maluchom Smerfy. Dzieciom podobała się  akcja bajki,  gdyż  mogły  aktywnie w niej uczestniczyć. Radości było co niemiara.  

14 listopada 2019

Pamiętamy o tych którzy odeszli

Przejdź do - Pamiętamy o tych którzy odeszli

W przedszkolu uczymy dzieci
okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły,
pokazujemy także, jak ważne jest zachowanie
o nich pamięci.

WYCIECZKA DO KINA

22  października dzieci z grupy „Tygryski” oraz „Puchatki”  wraz z wychowawczyniami udały się do kina  Cinema City w Częstochowie. Dzieci miały okazje uczestniczyć w warsztatach pt. „Inspiracje z natury – czyli jak człowiek podpatruje przyrodę” podczas których dowiedziały się co wspólnego ze skrzydłem ptaka ma samolot?,  jaki związek ma skorpion z łazikiem marsjańskim? oraz wiele innych ciekawych informacji.

Spotkanie z policjantami i psem Rufusem

Przejdź do - Spotkanie z policjantami i psem Rufusem

10 października 2019r. nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście, policjanci: Paweł Kowalczyk i Marek Ładny oraz niecodzienny gość, pies policyjny Rufus, z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Tego dnia dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zgromadziły się na dużej sali, aby powitać gości.

Wystawa grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie.

Przejdź do - Wystawa grzybów w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie.

Dnia 24.09.2019r. przedszkolaki z grupy „Puchatki” i „Tygryski”  miały możliwość oglądania wystawy zorganizowanej przez częstochowski sanepid. Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych z gatunkami grzybów jadalnych i trujących z różnicami w budowie oraz objawami i konsekwencjami zatrucia grzybami. Dzieci poprzez prezentacje multimedialną mogły podziwiać grzyby jadalne i trujące. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dekoracja sali - makieta lasu przedstawiająca zwierzęta zamieszkujące polskie lasy. Grzyby prezentowane były w niemal naturalnym środowisku w otoczeniu roślin, wśród których rosną poszczególne gatunki, a nawet zwierząt. Grzyby trujące oznaczone były na czerwono, niejadalne na czarno, a jadalne na zielono. Była to doskonała lekcja dla dzieci.

3 października 2019

SPACER – OBSERWOWANIE RUCHU ULICZNEGO

Przejdź do - SPACER – OBSERWOWANIE RUCHU ULICZNEGO

W dniu 22.09.2019r. dzieci z przedszkola wraz z wychowawczyniami  wybrały się na spacer . Celem naszej wyprawy była obserwacja ruchu ulicznego, znaków drogowych, ale przede wszystkim praktyczne ćwiczenia w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię w oznakowanych miejscach bez sygnalizacji. Dzieci poradziły sobie świetnie stosując 5 zasad: zatrzymaj się przed przejściem, spójrz w lewo, spójrz w prawo, spójrz w lewo, jeśli nic nie jedzie, przejdź spokojnie na drugą stronę. Bądźmy uważni i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!

3 października 2019

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-08-26
Data publikacji:2016-08-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:21023