ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

23 czerwca 2020

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W ostatnich miesiącach musieliśmy zmierzyć się z największym od dziesięcioleci globalnym kryzysem. Panująca na świecie pandemia COVID-19,  z dnia na dzień, zmieniła dotychczasową formę edukacji. Kształcenie na odległość było zupełnie nową i niecodzienną sytuacją, która wymagała dużego zaangażowania Nauczycieli i Uczniów. Jednocześnie ogromną rolę w zdalnej nauce odegrali Rodzice, którzy wspierali Dzieci oraz motywowali je do pracy.

Rok szkolny 2019/2020 kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników i dziś możemy śmiało ogłosić nasz wspólny sukces dydaktyczny. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.

W związku z nadal obowiązującym na terenie naszego kraju stanem epidemii nie odbędzie się tradycyjna uroczystość, związana z zakończeniem roku szkolnego. Nasi Nauczyciele pożegnają się ze swoimi podopiecznymi na spotkaniach online, które prowadzone będą do czwartku -  25.06.2020 r.

W  piątek, 26 czerwca 2020 roku, uczniowie otrzymają świadectwa szkolne zgodnie z poniższym harmonogramem.

Przypominam, że spotkania muszą odbywać się zgodnie z procedurami i wytycznymi GIS oraz MEN, które nadal obowiązują na terenie Polski we wszystkich placówkach oświatowych (maseczki, zachowanie dystansu między osobami, dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły).

Uczniowie wchodzą do szkoły wyznaczonym wejściem i przechodzą do wskazanej w harmonogramie sali lub na boisko szkolne. Każde dziecko wchodząc do budynku szkoły przekazuje nauczycielowi oświadczenie dotyczące zdrowia, podpisane przez rodziców.

Po spotkaniu z wychowawcą uczniowie wychodzą z sali wskazanym wcześniej wejściem, nie gromadzą się po wyjściu ze szkoły.

Z uwagi na obostrzenia, Rodzice nie mogą uczestniczyć w spotkaniach w salach. Nie mogą również towarzyszyć swoim Dzieciom podczas odbioru świadectw.

Pragnę przypomnieć, że nie ma obowiązku odebrania świadectwa w dniu 26 czerwca 2020 r. (z wyjątkiem klasy VIII). Można to zrobić w pierwszym tygodniu wakacji w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.30 do 20.00 lub we wrześniu.

Uczeń zobowiązany jest do posiadania długopisu, którym podpisywać będzie poświadczenie odbioru świadectwa. Poza długopisem niczego więcej nie przynosi.

Bardzo proszę wszystkich o przestrzeganie powyższych zasad bezpieczeństwa.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie

Halina Trojak