„SĄ TAKIE ŚWIĘTA, NA NIE SIĘ CZEKA, BÓG WTEDY RODZI SIĘ W SERCU CZŁOWIEKA.....”

8 stycznia 2020

„SĄ TAKIE ŚWIĘTA, NA NIE SIĘ CZEKA,
BÓG WTEDY RODZI SIĘ W SERCU CZŁOWIEKA.....”

Te piękne słowa brzmiały podczas przedstawienia jasełkowego, które tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia 2019 r., które odbyło się w naszej szkole. Myślą przewodnią były słowa: „Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu”.

To opowieść o magicznym prezencie, który przemieniał ludzkie serca. Poszczególne sceny pokazywały, że Jezus przychodzi do nas poprzez ludzi biednych, głodnych, samotnych oczekujących naszej dobroci, życzliwości. Przychodzi też pod postacią ludzi, którzy nam samym wiele dają.

Bardzo wymowne były słowa wypowiedziane przez narratora, byśmy w codziennym życiu potrafili oddzielać światło od ciemności, a dobro od zła. Byśmy mieli siłę wybierać dobro. Byśmy umieli przebaczać i przepraszać oraz uczyć się bezinteresowności na co dzień. Ciągle przyglądać się niebu, by zawsze świeciła gwiazda. By była znakiem, celem, drogowskazem.

Aktorzy – 17 uczniów z klas: II, IV, Va, VIa, VII - stanęli na wysokości zadania, z zaangażowaniem wcielając się w swoje role i całe przedstawienie bardzo się podobało.

Jasełka zostały także wystawione 5 stycznia w kościele w Sygontce oraz 6 stycznia w kościele w Przyrowie.

Spektakl wzruszył zgromadzonych, a za piękny występ uczniowie otrzymali  gromkie brawa. Choć jasełka oglądamy tylko raz w roku, to ich przesłanie niech zostanie w sercach na każdy kolejny dzień.

Data utworzenia:2020-01-08
Data publikacji:2020-01-08