MAMY KOLEJNY CERTYFIKAT !

21 czerwca 2019

W listopadzie nasze przedszkole przystąpiło do VI edycji konkursu „Kreatywne Przedszkole- Twórczy Maluch” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Do 20 maja wspólnie z dziećmi realizowaliśmy zadania przewidziane regulaminem konkursu.

W ramach tego przedsięwzięcia w grupie 5-latków „Tygrysków” zorganizowano konkurs recytatorski, wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali  się wspaniale. W nagrodę młodzi artyści otrzymali dyplomy. Kolejne zadanie wykonały dzieci  z grupy 4 i 5- latków podczas zajęć tworzyły mapy myśli. W ramach tego zadania konkursowego grupa 4-latków wspólnie z nauczycielem stworzyła mapę myśli związaną z tematyką zimową.  Grupa 5-latków w swojej mapie myśli zebrała treści dotyczące zabaw zimowych. Dzieci dopasowywały obrazki do haseł : jazda na łyżwach, jazda na sankach, jazda na nartach, lepienie bałwana i rzucanie śnieżkami. Tworzenie map myśli pozwoliło w atrakcyjny i przejrzysty sposób usystematyzować wiedzę dzieci z zakresu omawianych zagadnień. W kolejne zadanie zaangażowane były dzieci ze wszystkich grup, dzieci przygotowały pracę na dowolnie wybrany temat wykorzystując surowce wtórne, Przy okazji tych zajęć uświadomiono dzieciom możliwość nadania niektórym materiałom drugiego życia i poruszono problem segregacji śmieci i potrzeby dbania o środowisko naturalne.  W przedszkolu  w ramach kolejnego zadania zorganizowane  były  akcje charytatywne między innymi zbiórka karmy dla piesków w schronisku, zbiórka plastykowych nakrętek, Akcja „Góra Grosza”, Akcja pomagamy potrzebującym na Kresach. W efekcie tych działań dzieci uświadamiają sobie, że pomagając mogą przyczynić się realizacji wielkiego przedsięwzięcia na rzecz drugiej osoby.  Jury konkursu na podstawie przesłanego sprawozdania i foto relacji uznało, iż nasze przedszkole wykonało zadania w 100% i przyznało nam Certyfikat „Kreatywne Przedszkole – Twórczy Maluch”.

Data utworzenia:2019-06-21
Data publikacji:2019-06-21