"Jak nie czytam, jak czytam..."

10 czerwca 2019

W tegorocznej ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, której organizatorem jest miesięcznik „Biblioteka w szkole”, nasza szkoła połączyła siły z Gminną Biblioteką Publiczną w Przyrowie.

Dnia 7.06. 2019r. akcję rozpoczęliśmy Paradą baśniowych postaci, która wyruszyła spod szkoły. Uczniowie klas młodszych(nauczyciele również) w pięknych bajkowych strojach przemaszerowali przez Przyrów i udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie czekały na nich pracujące tam panie: Zofia Wierciochowicz, Anna Nowak, Marta Paczyńska.

W plenerze, na placu gminnym, ustawiony był namiot, przygotowane zostały koce, książki, napoje chłodzące i cukierki. Każdy z uczniów czytał po cichu wybraną książkę, ale był też czas na zaprezentowanie swoich umiejętności głośnego czytania.

Jednym z punktów programu było spotkanie z autorami wierszy p. Aleksandrem Wiernym, częstochowskim pisarzem, który zaprezentował własną twórczość z debiutanckiego tomiku poetyckiego pt. Sygontka i nauczycielką p. Alicją Stępniewską-Nawaratne, mającą możliwość przedstawić swoje wiersze zamieszczone m.in. w antologii poetyckiej Przewrotność losu.

Na zakończenie akcji, uczennice, które w tym roku szkolnym zajęły znaczące miejsca w konkursach recytatorskich i literackich prezentowały wybrane utwory.

Data utworzenia:2019-06-10
Data publikacji:2019-06-10