Wyniki XXI Biegu „Pro Memoria“ 2019 r.

20 maja 2019

W piątek 17 maja 2019 r. na boisku piłkarskim przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przyrowie odbył się XXI Bieg „Pro Memoria”. Pomimo niepewnej pogody na starcie stanęło aż 317 zawodników – 133 dziewczęta i 184 chłopców  z 14 szkół powiatu częstochowskiego. Zawodnicy rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych odrębnie dla chłopców i dziewcząt, na dystansach od 200 do 1200 m.

Dzięki wsparciu finansowemu sponsorów Biegu (Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Urząd Gminy w Przyrowie, Katarzyna i Marcin Sikora ze Smykowa) najlepsi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej otrzymali medale, dyplomy, pamiątkowe koszulki, kubki oraz smycze z logo Biegu.
W klasyfikacji drużynowej pięć najlepszych szkół podstawowych otrzymało puchary i dyplomy. Dekoracji zwycięzców dokonali: dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie Pani Halina Trojak, wicedyrektor Pani Małgorzata Brodek oraz wójt gminy Przyrów Pan Robert Nowak. Gospodarze reprezentowani byli przez 78 uczniów, tak liczna grupa wypracowała I miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych.

Zawody były okazją do sprawdzenia swoich możliwości sportowych, promocją aktywności fizycznej  i zdrowego stylu życia oraz zachętą dla dzieci i młodzieży do ruchu na świeżym powietrzu.

Klasyfikacja drużynowa:

Szkoły Podstawowe: