Uczniowie Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Przyrowie laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019

7 maja 2019

W bieżącym roku szkolnym trzech uczniów naszej szkoły zdobyło zaszczytny tytuł laureata Wojewódzkiego  Konkursu Przedmiotowego: Kacper Menkarski, Patryk Wiśniewski  - z historii, Krystian Stanuchiewicz - z geografii. Krystian został również finalistą Wojewódzkiego  Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Chłopcy wykazali się ogromną wiedzą, uzyskując na poszczególnych etapach następujące wyniki:

Imię i nazwisko

Etap szkolny

Etap rejonowy

Etap

wojewódzki

Tytuł

Nauczyciel przygotowujący

Kacper Menkarski

(historia)

Małgorzata Brodek

Patryk Wiśniewski

(historia)

Małgorzata Brodek

Krystian Stanuchiewicz

(geografia)

Wiesław Stanuchiewicz

Krystian Stanuchiewicz

(matematyka)

finalista

Magdalena Zbrojkiewicz-Kostan

W dniu8.04.2019 roku w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej  w Częstochowie odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z regionu podległego Delegaturze Śląskiego Kuratorium Oświaty w Częstochowie. Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. Podczas wręczania uczniom nagród i zaświadczeń trębacze wykonywali fanfary. Na początku zebranych powitał Komendant Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie mł. bryg. Piotr Placek. Następnie przemówienia wygłosili m.in.: pan  Dariusz Domański - Wicekurator Oświaty, pani Alicja Janowska - Dyrektor Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Częstochowie. Odbiór zaświadczeń był dla wszystkich  laureatów bardzo wzruszającym przeżyciem. Zgodnie z przepisami uczniowie zostali zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, uzyskując najwyższą liczbę punktów i pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. Na zakończenie uroczystości chór zaśpiewał kilka utworów, następnie wszyscy udali się na poczęstunek.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Data utworzenia:2019-05-07
Data publikacji:2019-05-07