Projekt „Umiem pływać” 2018/2019

23 maja 2019

Dzieci z Gminy Przyrów w roku szkolnym 2018/2019 kolejny raz biorą udział w Programie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać”. Jest to kolejna edycja projektu rozpoczęta  w 2015 roku,  realizowana dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych.

Program adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas I-III, korzystają z niego uczniowie wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Projekt zakłada 20 wyjazdów na basen dla każdego uczestnika z częstotliwością jeden raz w tygodniu w terminie od 1 października 2018 r. do 3 czerwca 2019 r. Zajęcia odbywają się w Ośrodku Sportu i Rekreacji we Włoszczowie na krytej pływalni NEMO  pod kierunkiem instruktorów pływania. Opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdów pełnią wychowawcy oraz nauczyciele, którym bardzo aktywnie pomagają rodzice.

Celem głównym zajęć jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci w środowisku wodnym oraz nabywanie przez nie podstawowych umiejętności pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych, jakie pociąga za sobą nauka tej ważnej umiejętności. Udział w tym projekcie daje dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale także aktywnego spędzania czasu wolnego i wspaniałej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają wiele radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudzają potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. Wspólne wyjazdy integrują uczniów, jak również angażują rodziców do wspólnych działań.

Data utworzenia:2019-05-23
Data publikacji:2019-05-23