LIST DO RODZICÓW

17 kwietnia 2019

Drodzy Rodzice!

W imieniu strajkujących nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie chcielibyśmy skierować do Państwa kilka słów.

Pragniemy podkreślić, że żadne nasze działania nie były skierowane ani przeciw Państwu, ani przede wszystkim przeciw Państwa dzieciom, a naszym uczniom. Dobro dzieci zawsze było i będzie naszym priorytetem. Jednakże sytuacja panująca w oświacie zmusiła nas do podjęcia zdecydowanych kroków. Nie możemy dłużej milczeć, gdy Państwa dzieci muszą mierzyć się z przeładowaną podstawą programową, pisaną w pośpiechu, bez właściwych konsultacji. Uczniowie realizujący nową podstawę programową pracują ponad miarę, by opanować materiał obowiązujący w danym roku szkolnym.

Chcemy również odnieść się do zarzutów dotyczących naszego wkładu pracy w edukację. My naprawdę nie pracujemy 18 godzin w tygodniu. Te wszystkie klasówki, testy, wypracowania ktoś musi sprawdzić. Popołudniami przygotowujemy się do zajęć, uczestniczymy w obradach rad pedagogicznych, prowadzimy zebrania z rodzicami, opiekujemy się uczniami w czasie wycieczek, rajdów i zawodów, organizujemy różne uroczystości szkolne i środowiskowe. Nierzadko czynności zawodowe wykonujemy w soboty i niedziele, pozostajemy do Państwa dyspozycji również poza godzinami pracy. Wszystkie działania pozalekcyjne mają na celu rozwój różnych sfer osobowości naszych uczniów. Robimy to z chęcią, ciesząc się sukcesami Waszych Dzieci.  To jest sens pracy nauczyciela.

Jeżeli chodzi o oczekiwania płacowe. Każdy chce być odpowiednio wynagradzany. My także mamy rodziny, dzieci. Uczymy, wychowujemy i kształtujemy pokolenia, za co chcielibyśmy być godnie wynagradzani. Nikt nie chce, by jego dziecko miało kontakt ze sfrustrowanym nauczycielem.

Obecna sytuacja na pewno będzie miała wpływ na nas wszystkich. Nic nie będzie już takie samo. Możemy jednak zagwarantować, że wrócimy do pracy z takim samym zapałem jak wcześniej, z sercem otwartym dla Waszych dzieci.

Data utworzenia:2019-04-17
Data publikacji:2019-04-17