Nasza szkoła laureatem konkursu "Zielona Pracownia 2018"

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
2 października 2018

Miło nam poinformować całą społeczność szkolną, że wraz z  68 innymi placówkami z województwa śląskiego znaleźliśmy się wśród laureatów konkursu „ZIELONA PRACOWNIA 2018” i otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 29 800 zł. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 

W piątek, 15 czerwca 2018 roku, Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Pani Halina Trojak odebrała dyplom laureata konkursu.  Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Parku Śląskim w Chorzowie. Nasz projekt, „Eko – Kraina”  został nagrodzony za nietuzinkowy pomysł urządzenia nowoczesnej ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych.

 

Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył Tomasz Bednarek, prezes zarządu WFOŚiGW w Katowicach.

Wystrój Eko – Krainy ma charakter edukacyjny. Uczniowie mogą poznać zasady segregacji śmieci, sposoby pozyskiwania energii elektrycznej w sposób odnawialny a także strefy czasowe świata. Ponadto pracownia została wyposażona w tablicę interaktywną, programy multimedialne, mikroskopy i wiele innych, różnorodnych pomocy dydaktycznych poprawiających przyswajanie wiadomości na lekcjach biologii i geografii.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-02
Data publikacji:2018-10-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:369