XV GMINNE DYKTANDO

15 czerwca 2018

W ramach projektu realizowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyrowie pt. „Niepodległa” 11 czerwca 2018 r. odbyło się XV Gminne Dyktando, którego celem jest propagowanie kultury języka polskiego, szerzenie wśród dorosłych i młodzieży nawyków pracy nad poprawnością pisowni.

W naszej szkole taką tradycję kultywujemy od 2004 r., kiedy to po raz pierwszy wychowankowie stanęli w szranki ortograficzne. Usystematyzowane utrwalenie znajomości zasad polskiej ortografii w oparciu o umiejętności poprawnego analizowania, wnioskowania i uzasadniania jest szczególnie ważne w uświadomieniu roli kultury języka - w tym szczególnego miejsca ortografii - w otaczającej nas rzeczywistości.

Dyktando cieszy się wśród uczniów coraz większą popularnością!

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 46 uczestników z naszej gminy w trzech kategoriach: I-III SP, IV-VII oraz VII, II-III gimnazjum. Uczniowie zmagali się z tekstem o tematyce niepodległościowej.

Wyniki zmagań ortograficznych prezentują się w następujący sposób:

Kategoria I-III

Mistrz Ortografii - Maja Kapkowska

Wicemistrz Ortografii - Wanessa Synowiec

III miejsce - Michalina Pawlik

Kategoria IV-VI

Mistrz Ortografii - Martyna Migalska

Wicemistrz Ortografii - Paweł Oracz

III miejsce - Kacper Kapkowski

Kategoria VII, II-III gimnazjum

Mistrz Ortografii - Julia Kotecka

Wicemistrz Ortografii - Amadeusz Zielonka

III miejsce - Krystian Stanuchiewicz

1.     Pełne i usystematyzowane utrwalenie znajomości zasad polskiej ortografii w oparciu o umiejętności poprawnego analizowania, wnioskowania i uzasadniania.

2.     Uświadomienie roli kultury języka -w tym szczególnego miejsca ortografii - w otaczającej nas rzeczywistości oraz uzyskanie                         przez ucznia postaw do samodzielnego rozwiązywania problemów ortograficznych dotyczących różnych dziedzin życia.

Data utworzenia:2018-06-15
Data publikacji:2018-06-15