GMINNY KONKURS JÓZEF PIŁSUDSKI

11 czerwca 2018

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę  15 maja 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przyrowie odbył się finał  Gminnego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim „JÓZEF PIŁSUDSKI  DUSZĄ NIEPODLEGŁOŚĆI” oraz rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego „JÓZEF PIŁSUDSKI NA KASZTANCE”.

Młodzi znawcy wiedzy życia i działalności Marszałka ze szkół  w Woli Mokrzeskiej, Zalesicach oraz w Przyrowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe: uczniowie kl. IV-V-VI i uczniowie kl. VII-II-III w czasie 60 minut rozwiązywali pisemny test. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba 33 uczestników.

Przykładowe pytania:

W jakim mieście Piłsudski po maturze rozpoczął studia z zakresu medycyny?,

Który z najbliższych współpracowników Komendanta wypowiedział w 1914 r. słowa: „Od dziś uważam się za żołnierza, bo nareszcie mam Wodza”?

Kiedy przypadały w kalendarzu imieniny Marszałka?.

Organizatorzy przygotowali  statuetki dla zwycięzców poszczególnych kategorii, nagrody książkowe dla trzech najlepszych uczniów w swoich kategoriach, pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu i podziękowania dla nauczycieli opiekunów uczniów.

W konkursie plastycznym uczniowie przygotowali prace plastyczne, wzorując się na słynnym obrazie Wojciecha Kossaka przedstawiającym Marszałka na ulubionej klaczy. Najlepsze prace plastyczne po konkursie przedstawione zostały na wystawie w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli  „WOM” w Częstochowie. Nauczyciele ZS-P w Przyrowie odpowiedzialni za organizację konkursów to Paulina Wojciechowska i Wiesław Stanuchiewicz.

Wyniki Gminnego Knkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim:

Kategoria kl. IV, V, VI

1. exequo

Jakub Migalski  kl. IV w ZS-P w Przyrowie

i Mikołaj Matejko kl. IV w NSP w Zalesiach

3. Paweł Oracz kl. VI w ZS-P w Przyrowie

Kategoria kl. VII, II, III gimnazjum

1. Krystian Stanuchiewicz kl. II gimnazjum w ZS-P w Przyrowie

2. Patryk Wiśniewski kl. II gimnazjum w ZS-P w Przyrowie

3. Kacper Menkarski kl. II gimnazjum w ZS-P w Przyrowie

Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego:

Kategoria kl. IV, V, VI