Krystian Stanuchiewicz laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii

12 czerwca 2018

W tym roku szkolnym Krystian Stanuchiewicz awansował do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Było to dużym osiągnięciem, gdyż w finale znalazło się jedynie 77 uczniów z całego województwa. Uczeń spisał się znakomicie i uzyskał tytuł laureata, zdobywając 57 punktów na 60 możliwych.

Ten sukces jest powodem ogromnego zadowolenia ucznia, jego rodziców, a także źródłem satysfakcji nauczyciela przedmiotu – pani Małgorzaty Brodek. Warto przypomnieć, że uzyskanie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego przynosi też wymierne korzyści - zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego (w przypadku naszego tegorocznego laureata z części historia i wiedza o społeczeństwie) i uzyskanie z niej maksymalnej liczby punktów. Według Krystiana konkurs był wymagający, więc bez wielu godzin spędzonych nad książkami i zeszytami nie udałoby mu się nic osiągnąć. Znacząco pomogły uczniowi zajęcia koła historycznego i konsultacje z panią dyrektor Małgorzatą Brodek.

Gala wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom  Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018 odbyła się 16 kwietnia 2018 roku w Centralnej Wyższej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.  Najpierw mową wstępną przywitała zebranych pani kurator.  Następnie podano dane statystyczne, przedstawieni zostali potrójni laureaci zgromadzeni na tej uroczystości. Potem zostały wyczytane nazwiska uczniów i dyrektorów    w kolejności alfabetycznej. Tak nasz uczeń wspomina ten moment: „Gdy przyszła moja kolej, czułem się usatysfakcjonowany. Moja ciężka praca i wszystkie trudy związane z konkursem zostały zaspokojone, nie nagrodą czy dyplomem, ale brawami wszystkich zgromadzonych, a w szczególności jakże szczerym uśmiechem pani kurator ściskającej mi dłoń. Dla tych 5 sekund docenienia warto było uczyć się przez cały rok”.

Następnie odbył się koncert akordeonowy oraz kwartetu saksofonowego. Wszyscy z przejęciem słuchali radosnych, jazzowych nut. Warto również nadmienić, że całej uroczystości towarzyszył dźwięk trąbek. Po części formalnej wszyscy udali się na poczęstunek.

Laureatowi cała społeczność szkolna, a w szczególności Pani Dyrektor Halina Trojak,  składa serdeczne gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów.

Data utworzenia:2018-06-12
Data publikacji:2018-06-12