Michalina Jedynak wyróżniona w finale regionalnym XXX Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa”

8 czerwca 2018

Tegoroczne zmagania recytatorskie w ramach XXX Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa” zaczęły się od eliminacji szkolnych. Poprzez kolejne etapy – gminny  i powiatowy - dotarliśmy  aż do finału regionalnego. Osiągnięcia w poszczególnych etapach przedstawiają się następująco:

Eliminacje szkolne (5.04.2018 r.)

• Michalina Jedynak kl. III a SP – I miejsce, promocja do udziału w etapie gminnym
  • Wanessa Synowiec kl. I SP – II miejsce, promocja do udziału w etapie gminnym
  • Julia Stanuchiewicz  kl. I SP – III miejsce, promocja do udziału w etapie gminnym
  • Wyróżnienia:  Michalina Pawlik  kl. III a (promocja do udziału w etapie gminnym), Michalina Domagała kl. I, Martyna Bochenek kl. II, Maja Suchecka kl. III a, Jakub Zyzik kl. III b

Etap gminny (9.04.2018 r.)

• Wanessa Synowiec kl. I – I miejsce, promocja do udziału w etapie powiatowym
  • Michalina Jedynak kl. III a – I miejsce, promocja do udziału w etapie powiatowym
  • Martyna Migalska kl. IV a – I miejsce, promocja do udziału w etapie powiatowym
  • Agnieszka Sikorska kl.II gimnazjum – I miejsce, promocja do udziału w etapie powiatowym
  • Michalina Pawlik kl. III a – II miejsce
  • Antonina Kupisiewicz kl. IV a –II miejsce
  • Julia Stanuchiewicz kl. I – III miejsce

Etap powiatowy (11.04. 2018 r.- szkoła podstawowa, 12.04.2018 r.-gimnazjum)

• Michalina Jedynak kl. III a –promocja do udziału w etapie regionalnym
  • Martyna Migalska kl. IV a – wyróżnienie
  • Agnieszka Sikorska kl. II gimnazjum – wyróżnienie

Finał regionalny (24.04.2018 r.)

• Michalina Jedynak kl. III a – wyróżnienie

17 maja 2018 r.  w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbyła się  uroczystość wręczenia nagród laureatom. Gala finałowa  została uświetniona:

• koncertem w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie,
  • spektaklem „ Pchła Szachrajka” zaprezentowanym przez grupę teatralną „Pod Wiszącym Kotem” działającą w VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie.

Michalinka Jedynak, jako jedna z wyróżnionych laureatów, otrzymała dyplom i bon do wykorzystania w księgarni Empik. Gratulujemy !!

Do konkursu przygotowywała uczennicę p. Alicja Stępniewska - Nawaratne.

Link do fotorelacji z uroczystości finałowej : http://www.rok.czestochowa.pl/gallery.php?GalleryId=643#galeria[subpagegallery]/17/

Data utworzenia:2018-06-08
Data publikacji:2018-06-08