Bezpieczeństwo dzieci - spotkanie z policjantem w naszej szkole

25 stycznia 2018

W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci, dlatego 22 stycznia 2018 roku gościła u nas Pani Policjantka - sierżant Małgorzata Makles z Komendy Miejskiej Policji  w Częstochowie.

Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przybliżenie uczniom pracy policjanta. Uczestniczące w spotkaniu dzieci z klas młodszych bardzo szybko nawiązały kontakt z funkcjonariuszem policji, chętnie zadawały pytania dotyczące pracy policjanta oraz odpowiadały na pytania zadawane przez zaproszonego gościa. Dzieci zostały również zapoznane z umundurowaniem policjanta zajmującego się ruchem drogowym. Duże zainteresowanie wzbudziły zademonstrowane akcesoria policyjne, m.in. kajdanki, czapka policyjna, tarcza oraz odznaka policjanta. Wielu uczniów przejawiało chęć zostania policjantem w przyszłości.
Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały zabawny filmik z radami dla rowerzystów, pieszych i pasażerów. Na zakończenie w związku ze zbliżającymi się feriami pani policjantka przypomniał naszym wychowankom podstawowe zasady zachowania się podczas zabaw na śniegu.

Data utworzenia:2018-01-25
Data publikacji:2018-01-25