Poznajemy Bibliotekę Śląską

2 listopada 2017

W dniu 20.010.2017 klasy IV a, IV b oraz V wzięły udział w warsztatach i prelekcji, która w przystępny i ciekawy sposób przybliżyła różnorodne zbiory Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

Inter Libros, to oferta edukacyjna Biblioteki Śląskiej, dzięki której uczniowie mieli możliwość zapoznać się z:

• najmniejszymi i największymi książkami znajdującymi się w bibliotece,
  • poznać i posłuchać innych metod zapisu dźwięku na spotkaniu „Zanim pojawiła się empetrójka – płyty analogowe, pocztówki, kasety”,
  • przenieść się w czasie, oglądając dawne dokumenty w zbiorach rękopiśmiennych Biblioteki Śląskiej.

Uczniowie zwiedzili również bibliotekę, zapoznali się z bibliotecznym systemem komputerowym oraz katalogami tradycyjnymi.

Pani Dr Barbara Maresz (kierownik Działu Zbiorów Specjalnych) oprowadziła uczniów po czytelniach oraz pracowniach specjalistycznych, prezentując przy tym sterowany elektronicznie system transportu wewnętrznego Telelift-UniCar, złożony z wózków, sieci torów i stacji odbiorczych.

Opiekunami podczas wycieczki były Pani Dyrektor Halina Trojak, Pani Alicja Stępniewska-Nawaratne oraz Pani Paulina Wojciechowska.

Data utworzenia:2017-11-02
Data publikacji:2017-11-02