Pomagamy, wspieramy, czyli „Żonkilowe Pola Nadziei”

8 listopada 2017

Nasza szkoła po raz pierwszy w tym roku włączyła się w  kampanię „ Pola Nadziei”, która jest ogólnoświatową kwestą na rzecz osób objętych opieką hospicyjną.

Na swój symbol hospicja wybrały żółte żonkile. Kwiaty te są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Od 2003r. „Pola Nadziei” są programem ogólnopolskim. To jednocześnie akcja edukacyjno-charytatywna na rzecz hospicjów. Celem tej kampanii jest kształtowanie świadomości społecznej w zakresie opieki, jaką świadczy hospicjum oraz edukacja mieszkańców, szczególnie dzieci i młodzieży o roli drugiego człowieka wobec ciężko chorego. Na znak solidarności z osobami objętymi opieką paliatywną, dnia 26 października 2017 roku sadziliśmy żonkile, aż 422 cebulki kwiatów. Przyłączając się do kampanii wsparliśmy ideę bezinteresownej pomocy. W szkole akcja ta cieszyła się dużą popularnością. Uczniowie chętnie zaangażowali się w pomoc na rzecz osób nieuleczalnie chorych.

Data utworzenia:2017-11-08
Data publikacji:2017-11-08