Wypożyczaj i czytaj! Podsumowanie czytelniczych programów rządowych

18 stycznia 2017
Nasza szkoła  w roku  2015/2016 brała udział w dwóch programach rządowych „ Książki naszych marzeń” i w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. 19 grudnia 2016r. w naszej szkole odbył się apel podsumowujący działania biblioteki szkolnej i aktywności czytelniczej uczniów.

Co robiliśmy?

W ramach programu „ Książki naszych marzeń”, m. in. : nagraliśmy filmik „Stawiamy na czytanie”, braliśmy udział w konkursach recytatorskich, informatycznych, były organizowane wystawy książek, konkursy plastyczne np. „Czego nie lubi książka?”, pomagaliśmy dzieciom z Afryki, pisaliśmy własne książki, nagrywaliśmy słuchowisko. Za te i inne działania otrzymaliśmy tysiąc pięćset złotych, za które zakupiliśmy sześćdziesiąt książek do biblioteki szkolnej.

Natomiast w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, m. in. : odwiedziliśmy Publiczną Bibliotekę w Lelowie, zorganizowaliśmy konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”, konkurs plastyczny na portret lub  karykaturę pisarza/poety, pisaliśmy wiersze o poetce Halinie Poświatowskiej, o bibliotece i książce, braliśmy udział w konkursach recytatorskich. Tym razem za działania związane z upowszechnianiem czytelnictwa nasza szkoła otrzymała piętnaście tysięcy złotych, za którą to kwotę do naszej biblioteki trafiło aż pięćset trzydzieści sześć nowiuteńkich książek. Zostały one opracowane i umieszczone na półkach w bibliotece szkolnej. Zatem, pozostało nam  tylko jedno : „Do dzieła Czytelniku! Wypożyczaj i czytaj!”

A oto wyniki konkursów szkolnych, których rozstrzygnięcie miało miejsce na apelu :

1.Szkolny Konkurs Plastyczny na portret pisarza lub poety „W świecie portretów” (kl. I -III SP)

Zuzanna Synowiec kl. II a – I miejsce

Klaudia Burza kl. II a – II miejsce

Natalia Knapik kl. III a- III miejsce

Damian Maciąg kl. III a -wyróżnienie

Martyna Kowalska kl. III b- wyróżnienie

Maja Kapkowska kl. II a- wyróżnienie

2.Szkolny Konkurs Plastyczny na karykaturę pisarza lub poety „W krzywym zwierciadle”(kl. IV-VI SP i I-III GIM.)

Ewelina Kosętka kl. VI-I miejsce

Dominik Zięba kl. V –I miejsce

Julita Kosętka kl. V – II miejsce

Wiktoria Radło kl. V- III miejsce